עדן אלנה. צילום: רן יחזקאל

אחרי ציפייה ארוכה, נחשפו השירים של עדן אלנה לאירוויזיון 2021, ובעקבות זאת נרשמה אכזבה גדולה מהשירים המתמודדים בתחרות. בישראל דואגים: "לא נעלה לגמר"! אנחנו אומרים שיש עוד תקווה.

ביום רביעי חשף תאגיד השידור הישראלי את 9 השירים שמתמודדים על הכרטיס הישראלי לאירוויזיון 2021, מתוכם יבחרו שלושה שירים שיופקו מחדש ויוקלטו על ידי עדן אלנה המוכשרת לקראת סיבוב ההצבעה הבא שיפתח ב- 18 בינואר. אוהדי אירוויזיון רבים בארץ ובעולם ומעריצים רבים של עדן אלנה המקסימה הביעו אכזבה גדולה מהשירים שהועמדו להצבעה.
רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שקורה בעולם האירוויזיון?
זה בדיוק הזמן להתחיל לעקוב אחרינו גם באינסטגרם! לחצו כאן!

"ישראל יכולה לשכוח מהגמר באירוויזיון 2021", "שירים מאכזבים, כאילו מי שבחר בהם רוצה שלא נזכה בכוונה", "אני מאוד מקווה שהגרסאות הסופיות שייבחרו לקדם יהיו שונות ללא היכר", "עדן, את מקסימה ומוכשרת, אל תפספסי את ההזדמנות עם שיר בינוני" הם רק חלק מהתגובות שניתן היה למצוא ברשתות החברתיות ביומיים האחרונים. אין ספק שבקרב מאזינים רבים נרשמה אכזבה גדולה מהשירים כפי שהם נשמעים כרגע.

נסביר, תאגיד השידור הזמין יוצרים ישראלים לשלוח דמואים של שירים חדשים לוועדה, שמבוצעים על ידי היוצרים או על ידי זמרי אולפן אחרים, כדי לבחור מתוכם את השירים הטובים ביותר. מתוך מעל 200 שירים נבחרו 9 שירים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לדעת היושבים בוועדה. השירים נחשפו לקהל הרחב ביום רביעי בדיוק כפי שהוגשו לוועדה כאשר הם כלל לא מבוצעים על ידי עדן אלנה. כעת, מבקשים בתאגיד השידור מהמאזינים לעזור לוועדה "להשלים את המלאכה" ולצמצם את 9 האפשרויות לשני שירים בלבד. הועדה תחליט על שיר נוסף ובכך יעלו לשלב הבא שלושת השירים הטובים ביותר.
שלושת השירים הנבחרים יופקו מחדש, יקבלו עיבוד חדש, יוקלטו באולפן הקלטות על ידי עדן אלנה ולאחר מכן יצולם קליפ מושקע לכל אחד מן השירים הנבחרים. לאחר שנאזין לעדן אלנה מבצעת את השירים הטובים ביותר, נוכל להצביע לשיר הטוב ביותר שיוכרז במשדר חגיגי ב- 25 בינואר.

המאזינים הרבים מצפים לשמוע מוצר מוגמר ולשפוט לפיו. לא כל המאזינים הם עורכים מוסיקליים או מנהלי חברות תקליטים אשר מסוגלים או רגילים לשמוע את הפוטנציאל של השיר בגרסת הדמו. לחלקם כלל לא ברור שמדובר רק בגרסת דמו. לכן, יתכן שזה לא שיטת הבחירה הנכונה והחכמה ביותר. אך חשוב להדגיש כי במקרה זה תאגיד השידור רק מעוניין להכניס את הצופים אל "מאחורי הקלעים" של הוועדה אשר מתכנסת מידי שנה ומבקשת לעזור לה להחליט על שלושת השירים הטובים ביותר.
עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

ומשפט אחד נוסף. עדן נדרשה בשנה שעברה שלא להביע את עמדתה לגבי אף אחד מהשירים, וגם לאחר הבחירה ב- "Feker Libi" המשיכה לספר שהיא אהבה את כל השירים במידה שווה. השנה יקרה בדיוק אותו דבר למרות שטבעי וברור שלזמרת תיהיה העדפה מסויימת. ראוי יהיה שגם לעדן יהיה משקל בהחלטה לגבי השיר אותו היא תבצע באירוויזיון, מאחר ושיר זה ילווה אותה לאורך שנים רבות, ישפיע רבות על הקריירה שלה, ולכן עדן חייבת להזדהות את סגנונו המוסיקלי ומילותיו. עדן, ספרי לנו למה התחברת!

כולנו מאחלים הצלחה ענקית לעדן אלנה, מחזיקים לה אצבעות ומקווים שהשיר הטוב ביותר ייבחר!

שמות השירים הם:

לחצו על שם השיר להאזנה!
לשירים ניתן להאזין באתר הרשמי של כאן, בו תוכלו לבחור את שני השירים המועדפים עליכם (לחצו כאן!). ההצבעה לשירים בפלטפורמות הדיגיטליות של כאן כבר נפתחה כעת והיא תינעל ביום רביעי, 13 בדצמבר בחצות, בעוד פחות 9 ימים בדיוק! כל גולש יכול לבחור פעם אחת בלבד שני שירים.

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את ישראל באירוויזיון?

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!