עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

השיר אותו תבצע עדן אלנה באירוויזיון 2021 יבחר במסגרת קדם אירוויזיון פרטי הכולל שני חצאי גמר וגמר. 16 שירים יועמדו לבחירה. השיר הזוכה יבחר באמצע חודש פברואר.

תאגיד השידור הישראלי פרסם פרטים חדשים לגבי הליך בחירת השיר הישראלי אותו תבצע עדן אלנה באירוויזיון 2021. בימים אלה שוקד התאגיד על קבלת הצעות להפקת סדרת תכניות טלוויזיה מחברות הפקה שונות בארץ. הליך הבחירה יחולק לשני שלבים:
1. שלב ראשון – 16 שירים שיבחרו על ידי ועדה מקצועית מטעם התאגיד יחשפו באתר האינטרנט של התאגיד וברשתות החברתיות. מתוכם יבחרו 8 שירים – 4 שירים על ידי הגולשים ו- 4 שירים נוספים על ידי חברי הועדה.

2. שלב שני – 8 השירים הנבחרים יוצגו בכאן 11 ב- 2 תכניות טלוויזיה שיהוו חצאי גמר (4 שירים בכל חצי גמר). במהלך חצאי הגמר יבוצעו השירים על ידי יוצרי השיר או על ידי מבצעים מתאימים. בכל חצי גמר יבחרו שני שירים זוכים שיעלו לתכנית הגמר. בתכנית הגמר תבצע עדן אלנה את ארבעת השירים בהופעה חיה או בשידור קליפ סופי שיוקלט מראש. כל תכנית טלוויזיונית אורכה יהיה כ- 52 דקות.
עוד נחשף כי הליך בחירת השיר, הקלטת השיר באולפן הקלטות והפקת הוידאו קליפ לשיר המייצג חייבים להסתיים עד אמצע חודש פברואר. גורמים בתאגיד מוסיפים שאת המשדרים הטלוויזיונים תנחה, ככל הנראה, מנחת האירוויזיון – לוסי איוב.

כזכור, עדן אלנה תייצג את ישראל באירוויזיון 2021 לאחר שתחרות אירוויזיון 2020 בוטלה בשל התפשטות נגיף הקורונה. תאגיד השידור הישראלי הכריז על הזמרת כנציגת ישראל גם באירוויזיון הבא כבר בחודש מרץ.
בעבר פרסמנו כי תאגיד השידור הישראלי בחן אפשרות לבחור את השיר הישראלי במסגרת התכנית Songland, תחרות בין כותבי שירים שעלתה לאוויר במאי 2019 ב- NBC (רשת הטלוויזיה האמריקאית) וצברה הצלחה רבה, אך לבסוף בחרו בתאגיד להפיק תכנית בפורמט אחר אשר גם בה יהיו מעורבים כותבי שירים בצורה דומה.

נזכיר כי היוצר הידוע – דורון מדלי, שכבר זכה באירוויזיון וכתב את השיר "Feker Libi", הודיע שככל הנראה לא יכתוב שיר לאירוויזיון 2021.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!