תאגיד השידור הישראלי חשף הערב את לוח השידורים לשבוע בו הייתה אמורה להתקיים תחרות אירוויזיון 2020 שבוטלה בשל מגיפת הקורונה. בין התכניות הרבות, משדר מרכזי בשם "Europe Shine a Light", משדרי יוטיוב במקום חצאי הגמר, סדרה דוקומנטרית על ההכנות לאירוויזיון 2019 ומצעד ישראלי לשירי אירוויזיון 2020. תהנו!

[addtoany]

 

תאגיד השידור הישראלי חשף הערב את לוח השידורים אשר כולל תכניות רבות שמוקדשות לתחרות האירוויזיון, בשבוע בו הייתה אמורה להתקיים תחרות האירוויזיון שבוטלה בשל מגיפת הקורונה.
שבת 16/05 בשעה 22:00 – Eurovision: Europe Shine a Light

המשדר המרכזי שהופק על די איגוד השידור האירופי ומטרתו להחליף את גמר האירוויזיון שאמור היה להתקיים באותה שעה. המשדר ההיסטורי, שאורכו כשעתיים, יועבר בשידור חי מהילברסום שבהולנד ל- 46 מדינות, ואותו ינחו מנחי אירוויזיון 2020: אדסיליה רומבליי (Edsilia Rombley), שאנטל יאנזן (Chantal Janzen) ויאן סמית (Jan Smit).

התחרות תכבד את 41 המתמודדים שהיו צפויים להשתתף השנה בתחרות, וביניהם נצגת ישראל – עדן אלנה. כל מתמודדי אירוויזיון 2020 יבצעו יחדיו את השיר הבריטי הזוכה באירוויזיון 1997, "Love Shine A Light", כאשר כל נציג הקליט וצילם את השיר במדינתו.
עוד במופע: גלי עטרי, זוכת אירוויזיון 1979, תשיר את "הללויה" עם מקהלה המורכבת ממשתתפי עבר בג'וניור אירוויזיון. נטע ברזילי, זוכת אירוויזיון 2018, תבצע גירסה אקוסטית של שיר חדש ומיוחד לימי הקורונה. ביצוע יוצא דופן של אוהדי אירוויזיון באירופה לשיר "What's Another Year" שזכה באירוויזיון 1980 ובוצע במקור על ידי הזמר ג'וני לוגן. מיכאל שולטה (גרמניה 2018) ואילסה דה לנגה (הולנד 2014) יבצעו יחדיו את השיר הגרמני אשר זכה באירוויזיון 1982 – "Ein Bisschen Frieden". מונס זלמרלוב יבצע את שירו הזוכה "Heroes", מריה שריפוביץ' תבצע את שירה "Molitva" ודאנקן לורנס יציג שיר חדש.
Eurovision Song Celebration 2020

ב- 12 וב- 14 במאי היו אמורים להתקיים חצאי הגמר של תחרות האירוויזיון, אך בשל ביטול התחרות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, החליטו באיגוד השידור האירופי להפיק עוד שתי תכניות בשם "Eurovision Song Celebration 2020", שם יוצגו 41 השירים המתמודדים במלואם לפי סדר ההופעה הרשמי שנקבע לחצאי הגמר על ידי הפקת התחרות. ב- 12 במאי יוצגו השירים אשר היו אמורים להתמודד בחצי הגמר הראשון, כולל השיר "Feker Libi" ששייך לזמרת הישראלית עדן אלנה.

ניתן לצפות במשדרים בעזרת דף היוטיוב הרשמי של תחרות האירוויזיון ב- 12 וב- 14 במאי בשעה 22.00 (שעון ישראל).
"העזנו לחלום" – סדרה דוקומנטרית

הסדרה הדוקומנטרית שעוסקת בהכנות לקראת אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב תשודר בימים ב', ג' ובשבת (11, 12 ו- 16 במאי) מיד לאחר חדשות הערב בכאן 11. בימאית הסדרה, אורנה בן דור, סיפרה בשלב הצילומים: "האירוויזיון קורה בישראל, אבל הוא לא של ישראל. האירוויזיון הוא מדינה. מדינה שיש לה מנהיגים שמגיעים מכל ארצות אירופה, ויש לה נתינים שזה חובבי האירוויזיון שחיים אותה יום-יום, והיא מגיעה כל פעם למדינה אחרת וכובשת את המקום. אתם יודעים שמדינת האירוויזיון לא משתמשת בחשמל של מדינת ישראל? היא הביאה גנרטורים ענקיים וכל הכבלים הם מהולנד, והניידות הן מפה ומשם…".

עוד הוסיפה בן דור: "יש לי שלוש גיבורות מטריפות, אחת מהן היא המפיקה הראשית של האירוויזיון – זיוית דוידוביץ', שהיא ממש עברה מסלול ייסורים מטורף כדי לעשות את האירוויזיון".
"אירוויזיון 2020 – תוצאות האמת"

ביום רביעי, 13 במאי בין השעות 21:00 ל- 24:00, ישודר בכאן תרבות (ברדיו) ובפייסבוק המצעד הישראלי של השירים הטובים ביותר באירוויזיון 2020. כבר כעת ניתן להצביע לשירים האהובים עליכם מתוך השירים אשר מתמודדים השנה בתחרות. השיר הישראלי, כמובן, לא משתתף במצעד משום שעבורנו עדן אלנה, שגם תשתתף במשדר, היא הזוכה האמיתית.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[addtoany]