לראשונה מאז 1956, לא תתקיים השנה תחרות האירוויזיון בשל התפשטות מגיפת הקורונה בעולם. תחרות האירוויזיון ה- 65 צפויה להתקיים בשנה הבאה בחודש מאי 2021.

[fblike][addtoany]

איגוד השידור האירופי הודיע כי לראשונה מאז 1956 לא תיערך השנה תחרות האירוויזיון בשל התפשטות נגיף הקורונה. תחרות אירוויזיון 2020 שהייתה אמורה להתקיים ב- 12, 14 ו- 16 במאי מצטרפת לאירועים בינלאומיים נוספים שנאלצים להתבטל בשל התפשטות המגיפה.

יון אולה סאנד (Jon Ola Sand), מפקת תחרות האירוויזיון, הודיע על ביטול התחרות ואמר: "בצער רב אנו נאלצים להודיע על ביטול תחרות אירוויזיון 2020 ברוטרדם. התפשטות נגיף הקורונה באירופה וההגבלות שניתנו על ידי הממשלות השונות באירופה הובילו לכך שלא ניתן לערוך את האירוע כמתוכנן. אנו גאים מאוד בתחרות האירוויזיון על כך שבמשך 64 שנים איחדה התחרות אנשים בכל רחבי אירופה, ואנחנו מאוד מאוכזבים מהמצב.

איגוד השידור האירופי יחד עם רשתות הטלוויזיה המארחות, NPO, NOS ו- AVROTROS ימשיכו יחד עם עיריית רוטרדם לבדוק אם ניתן לערוך את התחרות ברוטרדם ב- 2021.

אנו רוצים להודות לכל מי שהיה מעורב בהכנות לקראת אירוויזיון 2020. לצערנו לא ניתן לערוך את התחרות בשל המצב שאינו בשליטתנו. אנו מאוד מצטערים על המצב. אך אנו מבטיחים שתחרות האירוויזיון תחזור חזקה מתמיד!"
למה לא לקיים את האירוויזיון ללא קהל?

בהולנד מבהירים שלא ניתן היה לקיים את התחרות ללא קהל בשל המגבלות של ממשלת הולנד שלא לקיים אירועים עם מעל ל- 100 אנשים. כאשר באיגוד השידור מבהירים כי אנשי הפקה, צלמים, חברי משלחות והאמנים השונים מהווים מספר גדול בהרבה מ- 100 איש ולכן לא ניתן לקיים את התחרות, גם ללא קהל, תחת המגבלות הקיימות.

למה לא דחו את התחרות במספר חודשים?

באיגוד השידור האירופי מבהירים כי החליטו שלא לדחות את התחרות מאחר והמצב הנוכחי של התפשטות הנגיף מוביל לחוסר ודאות שעשוי להערך חודשים רבים ובשלב זה הם יכולים להבטיח שיוכלו לקיים אירוע גדול ומורכב כל כך בהמשך השנה. בנוסף, אירוח התחרות בהמשך השנה תגביל את משך זמן ההתארגנות של המדינה המארחת לפרק זמן בלתי אפשרי.
האם הזמרים הנבחרים יוכו להופיע עם שירם בתחרות הבאה?

לא ברור כעת מה יעלה בגורלם של הזמרים והשירים הנבחרים. איגוד השידור האירופי מבטיח לדון לגבי עתידם של הזמרים והשירים בפגישת קבוצת המיקוד (Reference Group) הבאה בה ישולבו גם נציגי 41 רשתות הטלוויזיה המתמודדות.

איפה יערך אירוויזיון 2021?

איגוד השידור האירופי ימשיך לנהל מגעים עם רשתות הטלוויזיה ההולנדיות ועיריית רוטרדם בנוגע לאירוח אירוויזיון 2021. עדיין מוקדם בשלב זה להגיע להחלטות שונות לגבי אירוויזיון 2021.
עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

תגובת תאגיד השידור הישראלי

תאגיד השידור הישראלי מסר: "לאחר התייעצות ממושכת, קיבלו ארגון ה-EBU וגוף השידור ההולנדי החלטה לבטל את קיומו של אירוויזיון 2020 ברוטרדם, הולנד. טרם הוחלט האם ישודר משדר חלופי ב- 2020, והאם אירוויזיון 2021 יתקיים בהולנד. בנוסף, טרם ידוע האם נציגי 2020 ייצגו את מדינותיהם בשנת 2021".

תגובת עיריית רוטרדם

"זה מצער מאוד, אבל זו ההחלטה ההגיונית ביותר", אמר סעיד קאסמי – חבר מועצת עיריית רוטרדם, "ההתפתחויות המהירות סביב נגיף הקורונה גרמה לביטול אירועים רבים. זה יותר מהגיוני שניקח צעד אחורה. בכל מקרה, בריאות תושבינו, אורחינו, האמנים, האוהדים, העובדים והמתנדבים חשובה". בנוסף ציין, "עבדנו בתקופה האחרונה כדי להפוך את אירוויזיון 2020 בלתי נשכח, ובכל מקרה, רוטרדם מוכנה לארח את תחרות האירוויזיון ה- 65 בשנה הבאה".

 
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[fblike][addtoany]