דניס מידונה, מנסה לייצג את מולדובה באירוויזיון 2020

ראיון בלעדי: דניס מידונה הוא זמר מולדובני אשר נולד בישראל. הזמר הצעיר ייצג את מולדובה ב- 2012 באירוויזיון הילדים וכעת הוא מנסה לייצג את המדינה על הבימה הגדולה בעולם.


 

דניס מידונה בירושלים

דניס מידונה (Denis Midone), בן 17, הוא זמר מולדובני אשר מתגורר בקישינב. הוא נולד בישראל (פתח תקווה), עבר עם הוריו למולדובה כאשר היה בן חודשיים, ייצג את מולדובה באירוויזיון הילדים (Junior Eurovision) כשהיה בן 9 וכעת הוא עוסק בעיקר במוסיקה. הוא יודע לנגן על פסנתר והוא מחובר מאוד למוסיקת הפופ וה- R&B.

ביום שבת, ב- 1 בפברואר, הוא יבצע את השיר "Like A Champion" באודישן גורלי שיכריע האם הוא יבחר לייצג את מולדובה באירוויזיון 2020. לקראת האודישן הגורלי קיימנו ראיון עם הזמר הצעיר שהספיק לבקר פעמיים נוספות בארץ הקודש.

  • ספר לנו על השיר אותו אתה מתמודד בהליך הבחירה של מולדובה לקראת האירוויזיון.

השיר שלי "Like a Champion" הוא שיר שעוסק בהתגברות על הייאוש. אני לעולם לא אוותר וארים ידיים. אני אתקומם ואתמרד עד שאצליח כמו אלוף. אני לא מקשיב לאנשים שרוצים לסכן את הקריירה שלי או לאנשים שלא אוהבים אותי, אני לא שם לב לדברים האלה. אני רק אעשה מה שאני רוצה ומה שאני אוהב. בחרתי לשיר את השיר כי הוא מדבר עליי בצורה מושלמת. יש לי המון שונאים בדרך אך מעולם לא הפסקתי לעשות את מה שאני אוהב. אני ממשיך הלאה למרות כל הקשיים.
דניס מידונה במסר מיוחד לגולשי EuroMix בישראל:

רוצים להשאר מעודכנים גם ביוטיוב?
לחצו כאן והרשמו כמנויים לעמוד היוטיוב שלנו!

את השיר כתבו צמד התאומות השוודיות, ילווה ולינדה פרסון (Ylva & Linda Persson). ילווה ולינדה עדיין לא הצליחו לכתוב שיר שהתמודד באירוויזיון, אך הן כתבו מעל 40 שירים שהתמדדו בקדמי אירוויזיון בין השנים 2013-2019 ב- 17 מדינות שונות. השנה מתמודדות הבנות במולדובה עם שני שירים נוספים שהולחנו על ידן: "Remedy" שיבוצע על ידי ויורלה מורארו (Viorela Moraru) ו- "Empathy" שיבוצע על ידי פלגייה סטפוגלו (Pelageya Stefoglo). ובנוסף, הן מנסות את מזלן עם השיר "Invisible" שיבוצע על ידי אנסטסיה מלשקביץ' (Anastasiya Malashkevich) אשר תתמודד בקדם האירוויזיון של בלרוס.

  • כיצד נוצר הקשר בין צמד המלחינות השוודיות לבינך?

מדובר בבנות מאוד שאפתניות ונחמדות. הן פנו אליי אחרי שגילו השתתפתי באירוויזיון הילדים ב- 2012 ואמרו לי שיש להן שיר טוב בשבילי ושהן ישמחו לשתף איתי פעולה. ההצעה ריגשה אותי משום שמאוד אהבתי את השיר כי הוא מתאים לי בצורה מושלמת. את השיר הקלטתי ממש ביום האחרון בו ניתן היה להגיש את השירים במולדובה. לא פגשתי את הבנות אך היה נחמד מאוד לעבוד איתן.
  • האם אתה מתכנן משהו מיוחד להופעה באודישן?

באודישן נדרשים כל הזמרים לבצע את השיר בשירה חיה. אין צורך להשקיע בבימוי של הביצוע בשלב האודישן ולכן אהיה לבד על הבמה, ללא רקדנים או תלבושות מיוחדות.

  • אתה מתמודד מול זמרים גדולים שכבר עמדו על בימת האירוויזיון כמו פאשה פרפני (Pasha Parfeny) ונטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko). אתה חושש מזה?

זה כבוד גדול להשתתף איתם יחד באותה תחרות, משום שב- 2012, כשהשתתפתי באירוויזיון הילדים, הופעתי בקישינב יחד עם כל אותם אמנים גדולים. עכשיו הם יוכלו לראות איך גדלתי וישמעו את השירים שלי וזה מדהים! אני רוצה לאחל הצלחה לכל המתמודדים, לא רק במולדובה אלא בכל המדינות המשתתפות. זה יהיה מדהים אם אבחר לייצג את מולדובה מאחר וזו תיהיה ההשתתפות השנייה שלי באירוויזיון (פעם קודמת הייתה אירוויזיון הילדים) שנערך בהולנד.
  • ספר לנו קצת על ההשתתפות שלך באירוויזיון הילדים.

זו הייתה התקופה הטובה ביותר בחיי. חלמתי להשתתף באירוויזיון הילדים וניגשתי לבחינות שבסופם זכיתי בקדם האירוויזיון של מולדובה לקראת אירוויזיון הילדים. בתחרות פגשתי הרבה אנשים מעניינים, מוכשרים, זמרים ורקדנים שחלקם הפכו לחברים שלי. מצד שני זה היה קשה והרגשתי הרבה לחץ על כתפיי משום שזו הייתה הבמה הגדולה ביותר שהופעתי בה אי פעם. אבל זו חוויה מדהימה שלא אשכח לעולם. התחרות הזו פתחה לי דלתות רבות.

מהתחרות אני זוכר את טלי סורוקין שייצגה את ישראל כחלק מלהקת KIDS IL. היא התמודדה נגדי גם בפסטיבל אחר בשם Slaveanskii Bazar.
  • נולדת בישראל. ספר לנו על כך.

דניס מידונה בירושלים

ההורים שלי הכירו במולדובה ואחרי זמן קצר אבי נסע לעבוד בישראל – בפתח תקווה. אימי הצטרפה אליו ואחרי זמן קצר אני נולדתי. בעצם גרתי בישראל עד שהייתי בן חודשיים ואז חזרנו למולדובה.

המצב הכלכלי הקשה במולדובה וברומניה הוביל לגל של מהגרי עבודה בישראל ובמדינות מערב אירופה. רומניה אף שלחה לאירוויזיון שיר בנושא בשנת 2014. דניס סירב להתייחס למצב הכלכלי והפוליטי במולדובה מאחר ואינו שולט בנושא.

מאז חזרתי לישראל פעמיים. הפעם הראשונה ב- 2014 והפעם השנייה ב- 2019. השתתפתי פעמיים בפרוייקט שנקרא "Global MeckoRock" שעוסק בתרבות היהודית ובמוסיקה, למרות שאין לי שורשים יהודיים. מטרת הפרוייקט היא שמשלחות מכל העולם יכתבו יחדיו שיר שעוסק בחיבור בין אנשים. את השיר ביצענו בשפות שונות מול 200 צופים בירושלים. בין היתר גם טיילנו בכל מיני ערים בישראל.

מחר, ב- 1 בפברואר, יתקיים שלב האודישנים הגורליים במולדובה בו יתמודד דניס מידונה מול 35 מתמודדים נוספים. בסיום שלב האודישנים יבחר צוות שופטים את הנציג של מולדובה לאירוויזיון 2020. צוות EuroMix מאחל לכל המתמודדים בהצלחה ובעיקר לדניס!

זו תהיה ההשתתפות ה- 16 של מולדובה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי בשנת 2017 עם השיר "Hey, Mamma!" בביצוע של SunStroke Project.

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!