גאולה אבן ואסף ליברמן. צילום אסף ליברמן: גיא קורן

גאולה אבן סער ואסף ליברמן יהיו פרשני האירוויזיון במהלך שידור אירוויזיון 2020 בערוץ כאן. תפקידם העיקרי הוא למסור לצופים מידע חשוב אודות התחרות והמתמודדים כמו גם להביע את דעתם על השירים. 

גאולה אבן סער ואסף ליברמן ישמשו כפרשני תחרות האירוויזיון במהלך שידור אירוויזיון 2020 בערוץ כאן11. תפקידם העיקרי הוא למסור לצופים מידע חשוב אודות התחרות והמתמודדים כמו גם להביע את דעתם על השירים.

השנה הוחלט לתת את התפקיד השנוי במחלוקת לעובדי התאגיד. גאולה אבן סער שימשה כמגישת החדשות המרכזית עד לפרישתה ב- 2018 בשל כוונת בעלה, גדעון סער, להתמודד בבחירות. אסף ליברמן, שימש בעבר כמגיש "בוקר טוב ישראל" בתחנת הרדיו גלי צהל והצטרף לתאגיד ב- 2017, מאז מגיש בכאן ב' תכנית רדיו במקביל להנחיית התכנית "זמן אמת" בכאן 11.אסף ליברמן אמר היום: "האירוויזיון הוא אירוע פנטסטי שמשלב פופ נפלא ומוזר, מפגש תרבויות, פוליטיקה וביזאר. נעשה הכל כדי לתת לצופים את כל המידע המעניין והרלוונטי מהמתרחש על הבמה ומאחורי הקלעים – מבלי להפריע יותר מדי. כבוד לשתף פעולה עם גאולה המעולה, שעושה רושם כי היא גם מושקעת רגשית באירוע הזה, אז נראה לי שיהיה כיף.

בשנה שעברה שימשו שרון טייכר וערן זרחוביץ' כפרשנים במהלך התחרות ובשנה שלפני כן עשו זאת, במהלך הגמר, ארז טל ועידית הרשקוביץ.הצורך בפרשנות מעורר מחלוקת בין הצופים הרבים. יש הטוענים כי בתחרות מוסיקלית אין צורך בפרשנות וכי הדיבורים האינסופיים של פרשנים מסויימים פוגעים בהנאת הצפייה. לעומת, יש החושבים שהפרשנים מוסיפים ערך מוסף לתחרות אשר מקרב את הצופה הממוצע שלא בקיא בפרטים הקטנים אל התחרות.

This poll is no longer accepting votes

האם יש צורך בפרשנים באירוויזיון?

ב- 4 בפברואר צפוי להבחר נציג ישראל לאירוויזיון בעזרת התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". כחודש לאחר מכן, ב- 3 במרץ יבחר השיר הישראלי בתחרות הקדם אירוויזיון הפרטים שתערך לזוכה בגמר "הכוכב הבא". בקדם האירוויזיון, אשר ישודר בכאן11, יוצגו לצופים ולשופטים 4 שירים לבחירה.

מקור: הארץ