הכותב הישראלי המוכשר, דורון מדלי, אשר כתב את השיר הזוכה באירוויזין 2018 – "Toy", הגיש בימים האחרונים שיר לועדה אשר בוחרת את השיר היווני לאירוויזיון. השיר מבוצע על ידי הזמרת איריני פאפאדופולו (Eirini Papadopoulou).

 

דורון מדלי מסמן את היעד הבא: להפוך למלחין בינלאומי אשר כותב שירים לזמרים ידועים ברחבי העולם. והאמת? מגיע לו! הכותב המוכשר, אשר כתב לאירוויזיון בישראל ב- 2015 את "Golden Boy", ב- 2016 את "Made Of Stars" וכמובן ב- 2018 את "Toy", החליט השנה "לעזור" לשכנתנו ממערב ולכתוב עבור הזמרת היווניה איריני פאפאדופולו (Eirini Papadopoulou) שיר ים-תיכוני ובשפה האנגלית. השיר הוגש לועדה המייעצת על ידי הזמרת וחברת התקליטים שלה – MINOS EMI.

בנוסף, מתרבות השמועות על כך שכותב השירים יגיש שיר שכתב גם לקדם האירוויזיון הישראלי עבור מועמד ספיציפי אותו סימן הכותב כבר בתחילת העונה.
איריני פאפאדופולו (Eirini Papadopoulou)

הזמרת איריני פאפאדופולו, בת 34, היא זמרות יווניה אשר נולדה בקזחסטן. הזמרת התפרסמה כאשר השתתפה ב- 2008 בתכנית הטלוויזיה X-Factor Greece, שם הגיעה עד שלב ההופעות החיות. עד כה הוציעה הזמרת מעל עשרה שירים והיא נחשבת לדמות ידועה מאוד ביוון בעקבות השתתפותה בתכניות הטלוויזיה "רוקדים עם כוכבים" ו"השרדות" בגרסה היוונית.
חשוב להזכיר, בימים האחרונים דיווחנו כי המועמדת העיקרית ליצוג יוון היא הזמרת סטפניה (Stefania), אשר דיווחנו כי היא נמצאת במגעים מתקדמים עם רשת הטלוויזיה היוונית בנוגע ליצוג יוון באירוויזיון 2020. סטפניה הקליטה את הגרסה הסופית לשיר אותו היא מקווה לבצע באירוויזיון ובסיום ההקלטות הגישה את הגרסה הסופית לחברי הועדה המייעצת אשר הורכבה על ידי רשת הטלוויזיה היוונית (ERT).
הועדה התכנסה אתמול בפעם האחרונה, כאשר בסיום הפגישה הגישה הועדה את המלצותיה ל- ERT. היום צפויה להערך פגישה בין מנהלי ERT כאשר בסיומה יוחלט באופן סופי על נציג יוון לתחרות האירוויזיון. בימים הקרובים, צפויים להתכנס צוותי רשת הטלוויזיה עם צוותי הזמר/ת הנבחר/ת כדי לחתום על חוזה בין הצדדים. פרסום שמו של הנציג היווני צפוי לתקיים בימים הקרובים.
בשנים האחרונות המדינה לא זוכה להצלחה גדולה באירוויזיון, כאשר בשנים 2016 וב- 2018 לא הצליחה יוון לעלות לגמר. בשנה האחרונה ייצגה את יוון הזמרת קתרין דוסקה (Katerine Duska) עם השיר "Better Love" אשר סיים במקום ה- 21 בגמר הגדול.

זו תהיה ההשתתפות ה- 41 של יוון באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנת 2005 עם השיר "My Number One" שבוצע על ידי הלנה פאפאריזו (Helena Paparizou).

תגובתו של דורון מדלי טרם התקבלה.

ב- EuroMix מפרגנים לכותב דורון מדלי ואחלים לו בהצלחה!

מקור: OGAE GREECE

Hakochav Haba

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!