בריטניה מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2020. לא ברור בשלב זה כיצד יבחר השיר הבריטי לאירוויזיון. 

[fblike]

 

בחמש השנים האחרונות הגיעה בריטניה ארבע פעמים לאחד משלושת המקומות האחרונים! בשנה האחרונה אף קיבלה את המקום האחרון עם השיר "Bigger Then Us" בביצוע של מייקל רייס (Michael Rice), ולמרות זאת, ברשת הטלוויזיה הבריטית (BBC) אישרו כי בריטניה צפויה להשתתף באירוויזיון 2020. השיטה שבעזרתה ייבחר האמן והשיר הבריטי עדיין לא ידועים, אך נראה כי ב- BBC צריכים לבחון היטב את השיטה בה נבחר השיר הבריטי מאחר והשיטה הנוכחית מביאה תוצאות רעות מאוד לבריטים.
סדנת כתיבה לאירוויזיון 2020

כבר בחודש שעבר נערכה סדנה לכתיבת שירים, בהשתתפות כותבי שירים רבים, עבור בריטניה. בין המשתתפים ניתן היה למצוא את:

  • מורלנד (Mørland) – נציג נורווגיה לאירוויזיון 2015
  • הולי טנדי (Holly Tandy) – פיינליסטית X Factor בריטניה ומתמודדת בקדם אירוויזיון הבריטי בשנה שעברה
  • ג'ונאס טאנדר (Jonas Thander) – כותב ומפיק מוסיקלי שוודי אשר כתב את השיר הליטאי לשנת 2016 "I've Been Waiting for This Night" אשר הגיע למקום ה- 9 בגמר. כתב בעבר גם לאריאנה גרנדה, דמי לובאטו וטיילור סוויפט.
  • ג'רואן סווינן (Jeroen Swinnen) – כותב השיר הבלגי לשנת 2010 "Me and My Guitar" אשר הגיע למקום ה- 6 בגמר.

חשוב לציין כי גם בשנה שעברה נערכה סדנה זהה אשר לא הובילה לתוצאה חיובית עבור הבריטים. ייתכן שב- BBC צריכים לשנות כיוון?
25 מדינות הצהירו כי הן מתכוונות להשתתף באירוויזיון 2020: אוסטרליה, אוסטריה, אוקראינה, בלרוס, בלגיה, גאורגיה, דנמרק, ישראל, לטביה, ליטא, נורווגיה, סאן מרינו, סרביה, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, רומניה, רוסיה, שוודיה, שוויץ, בריטניה, גרמניה, צרפת, ספרד והולנד.

לבריטניה היסטוריה ארוכה מאוד עם התחרות. ההשתתפות הראשונה הייתה כבר ב- 1957, והשנה זו תהיה ההשתתפות ה- 63 של בריטניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא כמובן המקום הראשון בו זכו 5 פעמים. הזכייה האחרונה הייתה בשנת 1997.

 

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!