מאות טילים נורו לעבר ישראל ביומיים האחרונים – אך תל אביב בבועה משלה. החזרות לאירוויזיון נמשכות כרגיל, אך החשש מפני ביטול התחרות הולך וגובר. 

מזה יומיים מתקיימת בישראל מערכה קשה בה אזור הדרום מופגז במאות טילים. בג'יהאד האיסלאמי שיגרו איום ישיר על קיום האירוויזיון: "נמנע את הצלחתו של האויב להקים כל פסטיבל שמטרתו לפגוע בנרטיב הפלסטיני". ולמרות זאת, כפר האירוויזיון ממשיך את החזרות בתל אביב כבתוך בועה.

בתאגיד השידור "כאן" מבקשים להבהיר בעזרת כל אמצעי התקשורת: החזרות נמשכות כרגיל בהתאם להנחיות פיקוד העורף. איגוד השידור האירופי לא מעלה על דעתו אפשרות של ביטול האירוויזיון ותולה את תקוותו במערכת הביטחון הישראלית. כל עוד תל אביב נשארת מחוץ לטווח הטילים אז האירועים ממשיכים כסדרם. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי להפקה בסדר גודל כזה אין תוכנית מגירה. לא ניתן לדחות את התחרות בשבוע ולא ניתן להעתיק את הבמה והמשלחות למדינה אחרת. לכן גורמים ב"כאן" חוששים מהנחייה של פיקוד העורף בה יוגבלו התקהלויות באזור תל אביב במקרה של הסלמה, ובכך פיקוד העורף עשוי לגרום לביטול התחרות.
ביטול זו אופציה?

פעולה של ביטול התחרות היא פעולה חסרת תקדים – התחרות מתקיימת מזה 64 שנים ברציפות ומעולם לא בוטלה. ביטול או דחייה של התחרות בשלב זה הוא דבר בלתי מתקבל על הדעת אשר יהווה תקדים אשר ישפיע רבות על התחרות ועל תדמיתה של ישראל. במידה והתחרות תבוטל המסקנה המתבקשת היא שמדינת ישראל לא תוכל בעתיד לארח שום אירוע בסדר גודל בינלאומי בשל החשש מהסלמה עם אויבינו.

כבר אתמול (מוצ"ש) היה צפוי להתקיים במודיעין אירוע ראשון לכבוד האירוויזיון – "ערב טוב אירופה" בנוכחות דנה אינטרנשיונל, יזהר כהן ואילנית, אך אירוע זה בוטל בשל המצב בדרום.
כמעט כל המשלחות נשאלות במסיבות העיתונאים לגבי המצב הבטחוני. מנחת מסיבות העיתונאים, סיוון אברהמי, מנסה להרגיע כאשר היא מצטטת הצהרה מטעם התאגיד: "התאגיד אחראי לשלומן של המשלחות ופיקוד העורף אחראי לשלום האזרחים. ההכנות ממשיכות כרגיל על פי הוראות פיקוד העורף". האמנים השונים משדרים עסקים כרגיל – כל האמנים מספרים כי הם מרגישים מאוד בטוחים כאן. יחד עם זאת, על שאלות בגוון פוליטי הם אינם מוכנים לענות: "הגענו לישראל כדי לעסוק במוסיקה. את הפוליטיקה אנחנו משאירים לאנשים אחרים…"

 

 

אנו ניהיה כאן גם מחר עם עדכונים מתוך החזרות ומסיבות העיתונאים, עם כל השמועות, ההימורים והפרטים החשובים לקראת תחרות אירוויזיון 2019. רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.