השיר "Help Me Out Of Here" אשר בוצע על ידי Petruska נפסל מהשתתפות בגמר ההונגריהבשל הפרת זכויות יוצרים. גרגו סקר (Gergő Szekér) יחליף את הלהקה ויתמודד במקומם בגמר.

בחצי הגמר האחרון הודיע מנחה תחרות הקדם אירוויזיון ההונגרי, כוכב האירוויזיון ההונגרי פרדי (Freddie), כי אחד מהמתמודדים בגמר מואשם בהפרת זכויות יוצרים. עכשיו התברר כי מדובר בלהקת Petruska. שירם, "Help Me Out Of Here", לא יתמודד בגמר יוחלף על ידי מתמודד אחר – גרגו סקר (Gergő Szekér) שקיבל את הניקוד הגבוה ביותר מבין אלה שלא עלו לגמר.

השיר אותו ניסו כנראה "לחקות" חברי להקת Petruska הוא השיר "White Sky" שמבוצע במקור על ידי להקת הרוק-אינדי Vampire Weekend אשר הוקמה ב 2006 בניו יורק.

גיולה פקטה (Gyula Fekete), מומחה של האקדמיה למוסיקה של פרנץ ליסט בהונגריה ניתח את השירים: "הטונאליות, הטמפו, העיבוד, מבנה ההרמוניות, מאפייני הבאס והמלודיה של שני השירים זהה. ידוע שלהיטים רבים אשר עושים שימוש באותם כלים ושירים עדכניים רבים נשמעים דומה זה לזה, עדיין, במקרה שלנו, כל הפרמטרים שציינתי יחד יכולים להגדיר את השיר כהפרת זכויות יוצרים".

מוזמנים להשוות בין השירים:


בשבת הקרובה יערך הגמר הגדול של A Dal, הקדם אירוויזיון ההונגרי. 8 שירים יתמודדו בגמר על כרטיס הטיסה לאירוויזיון 2019 בתל אביב:

מבצעים שם השיר ניקוד מקום
Gergő Szekér "Madár  repülj!"
Acoustic Planet "Nyári zápor"
The Middletonz "Roses"
Bence Vavra "Szótlanság"
Gergő Szekér "Madár repülj!"
Bogi Nagy "Holnap"
Fatal Error "Kulcs"
Joci Pápai "Az én apám"
 

סקר: האם הצלחתם לרכוש את הכרטיסים אשר תכננתם?

 

זו תיהיה ההשתתפות ה- 17 של הונגריה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הרביעי באירוויזיון 1994, האירוויזיון הראשון בו השתתפה, עם השיר "Kinek mondjam el vétkeimet?" בביצוע של פרידריקה באייר (Friderika Bayer).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.