למרות האיומים על חייו ומטר של תגובות עיונות לזכייתו בגמר הצרפתי – בילאל חסאני (Bilal Hassani) מנצל את ההזדמנות ועושה את מה שהוא הכי אוהב לעשות – לקבל תשומת לב. בבליץ תקשורתי התראיין חסאני לכל גוף תקשורת שהספיק בימים האחרונים. בראיונותיו דיבר על האיומים, על התגובות, על מיניותו ועל ההתרגשות מההגעה לישראל.

בילאל חסאני, בן 19, דמות צבעונית הנוהג לחבוש פאה ולהתלבש בסגנון אדרוגני, צרפתי-מוסלמי, בן להורים ממוצא מרוקאי, כוכב רשת, 381 אלף עוקבים באינסטגרם, 122 אלף עוקבים בטוויטר ו- 800,000 מעריצים מנויים ביוטיוב. נאלץ בימים האחרונים להתמודד עם הומופוביה, גזענות, וביקורת על החלטתו להגיע כמוסלמי דווקא לישראל.

חסאני מספר לרשתות התקשורת על כך שהוא צופה באירוויזיון מאז היה ילד קטן. "תמיד אמרתי לעצמי: יום אחד אייצג את צרפת באירוויזיון", מספר חסאני. "יש כרגע באז תקשורתי סביב העונה של האירוויזיון, אבל אני לא מרגיש שבגללי יש יותר, קראתי הרבה דברים על המתמודדים שכבר נבחרו אז אני לא מרגיש שאני מסוקר יותר".

על ביטויי השנאה שסובבים אותו בגלל מיניותו אומר: "אני יודע שזה אולי מתסכל לחשוב ש… 'אוי! הבחור הזה שונה – אבל הוא מקבל את עצמו והוא מאושר!' אז הנה לכם! הרבה אנשים שאלו אותי למה אני מתלבש כמו שאני מתלבש, למה אני מתנהג כפי שאני מתנהג, ורציתי לשיר שיר שמסביר על כך שאני בחור שאוהב להשתעשע עם המראה שלו. בשיר אני מספר על כך שנשארתי כפי שהייתי בילדותי, מאז הייתי תינוק. תמיד אהבתי להופיע, לשיר ולרקוד. הייתי שם צעיפים וחולצות על הראש כדי להרגיש שיש לי שיער ארוך, תמיד נמשכתי לסגנון הזה. אני לא יכול לומר שכל ביטויי השנאה נותנים לי כוח או שלא אכפת לי, אך אני מנסה להתעלם, זה מביא אנרגיות שליליות וזה אף פעם לא טוב. אני מנסה להתמקד תמיד באהבה. יש כיום הרבה שנאה והרבה דברים שיכולים להחליש אותי ולתת לי את התחושה שאני צריך לעצור, אבל ליצור ולבצע את השיר שנכתב על חיי עזר לי ושימש לי ממש כמו תרפיה", הוא מוסיף: "מאז שהייתי ילד ההורים שלי וכל המשפחה שלי תמכה בי ובכל אחד במשפחה. כל אחד אוהב מה שהוא אוהב, ועושה מה שהוא רוצה לעשות, לא שואלים שאלות ולא מנסים להפיל אף אחד כי משפחה בשבילי זה אהבה ותמיכה – וזה מה שאנחנו עושים".

בימים האחרונים פורסמה קריקטורה בעיתוני צרפת בה ראשו נערף, ואף מקבל דרך הרשתות החברתיות איומים על חייו: "אני מנסה להרגיל את עצמי לא לקרוא את כל התגובות, לא להתייחס לזה, כי אני חושב שלשים זרקור על שנאה זה אף פעם לא טוב כי אהבה תמיד מנצחת. לכן אני מנסה להתמקד בחיובי".

"אני ממש רוצה להיות בתל-אביב. שמעתי שהחיים שם מלהיבים" מספר חסאני. "אני מעריץ ענק של נטע! הייתי רוצה לברך אותה על זכייתה כי היא המנצחת"

"לפעמים יש אנשים שמנסים להפוך את התחרות לאירוע פוליטי, אבל אני לא מגיע מתוך מקום פוליטי. הבמה היא מקום קדוש. אני רק חולם לתת הופעה טובה ולחלוק את הבמה עם אמנים מדהימים".

מתוך ראיונות לחדשות 12, חדשות כאן, La Figaro, INTERVIEW PEOPLE

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments