כ- 50 אנשי תרבות בריטים שלחו בימים האחרונים מכתב ל- BBC (תאגיד השידור הבריטי), בו קראו להם להמנע מסיקור התחרות ואפילו לבטל את השתתפותם בגלל התקיימותה בישראל.

במכתב, אשר פורסם ב"גרדיאן" – העיתון המזוהה עם השמאל הבריטי, נכתב: "האירוויזיון אולי נתפס כבידור קל אך הוא לא פטור משיקולים הנוגעים לזכויות אדם, ואין אנו יכולים להתעלם מכך שישראל פוגעת באופן שיטתי בזכויות אדם של הפלסטינים. במידה וה- BBC נאמן לערכיו, הוא חייב להפעיל לחץ כדי להעביר את התחרות למדינה שאינה מבצעת פשעים נגד חירות האדם". המכתב מתייחס גם לבחירה לקיים את התחרות בתל אביב, "ה- EBU בחר בתל אביב על פני ירושלים הכבושה – אך הדבר לא מגן על הפלסטינים מגניבת אדמה, פינוי, ירי, הכאה ועוד מצד כוחות הביטחון הישראלים".

כמו-כן, במכתב מפצירים הכותבים באמנים אשר נבחרו להתמודד בקדם אירוויזיון הבריטי שלא להשתתף בו: "השתתפות באירוע זה היא כבוד מפוקפק לכל אמן עם מצפון. עיקרון הבחירה אינו חל על הפלסטינים שלא יכולים 'לבחור' להסיר את הכיבוש של הצבא הישראלי ולחיות חיים חופשיים מאפרטהייד".

על המכתב חתומים המוסיקאים רוג'ר ווטרס ופיטר גבריאל, השחקנית זוכת האוסקר ג'ולי כריסטי, הבמאים מייק לי וקן לואץ', מעצבת האופנה ויויאן ווסטווד ועוד.

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

 

 

 

 

 

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments