כחודשיים לאחר התחרות: לונה, נציגת פולין באירוויזיון 2024, חושפת שהמשלחת האירית הזמינה אותה לשבת יחד עמם בגרין רום בגמר התחרות!

אירוויזיון 2024 הסתיים לפני כחודשיים, כאשר פולין יוצגה על ידי הזמרת לונה (Luna) עם השיר "The Tower". לצערה, היא סיימה במקום ה-12 בחצי הגמר עם 35 נקודות ולא הצליחה להעפיל לגמר הגדול. וזאת בניגוד לניתוח סוכנויות ההימורים שטענו כי פולין תופיע בגמר הגדול, עקב הימצאות מדינות בעלות קהילה פולנית גדולה כמו בריטניה, שוודיה, אוקראינה ואפילו איטליה. לצורך העניין, בריטניה העניקה לפולין 6 נקודות, שוודיה ואוקראינה נתנו 3 נקודות כל אחת ואיטליה לא נתנה ניקוד לפולין מכיוון שהצביעה בחצי הגמר השני. איסלנד ואירלנד היו המדינות המפתיעות כאשר איסלנד העניקה 8 נקודות לפולין ואירלנד נתנה 7 נקודות נוספות.

במהלך התחרות שנערכה לפני כחודשיים במאלמו, שוודיה, התחברה לונה, בין היתר, עם נציג.ת שוויץ, נמו מטלר (Nemo Mettler), נציג.ת אירלנד, במבי ת'אג (Bambie Thug) ונציגת פורטוגל, יולנדה (Iolanda). שלושה נציגים הידועים בעמדתם המתנגדת להשתתפות ישראל באירוויזיון 2024.
האם לונה הוזמנה לגמר התחרות?

לאחר התחרות לונה נתנה ריאיון לאתר viva.pl, בו אמרה בין היתר כי דרשו ממנה לא לנצח וכי את התפאורה נאלצה להשאיר בשוודיה, אותו מראיין הפתיע את לונה וחשף כי נציג.ת אירלנד, במבי ת'אג (Bambie Thug), הזמין.ה אותה לשבת יחד עמה בגרין רום, בו מחכים משתתפי התחרות לפרסום תוצאות המשדר. לונה הייתה המומה עם גילוי פרט המידע הזה בטענה שלא חשבה שאי פעם יתגלה ואמרה:

"איך אתה יודע את זה? […] זה נכון, קיבלתי את ההזמנה הזו וזה היה נפלא עבורי בזמנו, שמחתי מזה מאוד ורציתי ללכת אליהם, אבל אחרי זה חשבתי שעדיף לי לתמוך בכל המשתתפים אז לא עליתי לגרין רום לשבת עם המשלחת של אירלנד, רציתי להביע את התמיכה שלי בכל משפחת האירוויזיון".

במבי ת'אג (Bambie Thug), נציג/ת אירלנד: הזמין.ה את לונה לגרין רום לקראת גמר אירוויזיון 2024.
אם לונה הייתה מסכימה להצעה מהמשלחת האירית, היא הייתה נתפסת לא מעט פעמים בעדשת המצלמה במהלך משדר הגמר, מכיוון שבמבי ת'אג קיבל/ה מספר נקודות בלתי מבוטל בכל מקצה שיפוט – 142 נקודות מצוותי השופטים ו-136 נקודות נוספות מהקהל בבית. אך בסופו של דבר סירבה לונה למשלחת האירית והייתה במהלך המשדר יחד עם האמנים שכמוה, לא העפילו לגמר התחרות.

ההצעה של במבי ת'אג ללונה מדגישה את הקשר החם שנרקם בין השניים, יחד עם נמו ויולנדה. כולם זמרים שהביעו עמדה נחרצת נגד השתתפותה של ישראל באירוויזיון. גם לונה עצמה התבטאה לאחר התחרות נגד ישראל כשאמרה בראיון: "המשלחת והתקשורת הישראלית הטרידו והתגרו בכולנו. היה לי קצת מזל שלא השתתפתי בחצי הגמר עם ישראל, אז אני לא הושפעתי מכך ישירות, אך זה השפיע על חבריי הקרובים".
פולין באירוויזיון 2024

"The Tower" (בעברית: "המגדל") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת לונה (Luna), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית של רשת הטלוויזיה הפולנית, וייצגה את פולין בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שהתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. לונה סיימה במקום ה-12 בחצי הגמר עם 35 נקודות, ולא העפילה לגמר הגדול.

מקור: viva.pl, swiatgwiazd.pl

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!