חודשיים לאחר האירוויזיון, עדן גולן מגלה את האמת המטרידה מאחורי הקלעים. הזמרת נאלצה להתחפש כדי לצאת מהמלון בשוודיה, חושפת את המציאות המורכבת של להיות נציגת ישראל בתחרות הבינלאומית.

בפוסט מרגש ברשתות החברתיות, חשפה עדן גולן את הצד האפל של חווית האירוויזיון שלה במאלמו, שוודיה. הזמרת, שייצגה את ישראל בתחרות הבינלאומית לפני כחודשיים, סיפרה בדף האינסטגרם שלה כי נאלצה להתחפש כדי לצאת מהמלון בו שהתה, מחשש לביטחונה האישי. "חשבתי הרבה איזו תמונה אשתף כאן ובחרתי ברגע שבהתחלה היה נראה לי הזוי ומצחיק אבל לא פחות מפחיד ומסוכן," כתבה גולן בפוסט שלה. "הרבה יודעים שהיינו מוקפים במאבטחים הכי טובים שיש כדי לשמור על המשלחת שלנו אבל לא יודעים על הרגעים האלה שהייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי כשאנחנו יוצאים החוצה."
מאחורי הקלעים של האירוויזיון

האירוויזיון, שנחשב לאחד מאירועי הבידור הגדולים והמרגשים בעולם, הפך עבור גולן למשימה מורכבת ומאתגרת. היא תיארה את המסע שלה כ"מרגש, עוצמתי, מורכב, קשה ומחשל" בשנה שידעה מראש שתהיה שונה מכל שנה אחרת. הזמרת הצעירה הדגישה את הפער בין הגאווה שחשה בייצוג ישראל לבין הפחד מפני זיהויה בשל מוצאה – לאחר שהתקבלו איומים על חייה. "הפחד שלא יזהו אותי בגלל המדינה שאני מגיעה ממנה, שהיא חלק ממני ושאני גאה לייצג אותה בכל יום מחדש הוא לא נתפס בעייני," כתבה גולן.

למרות הליווי הצמוד של צוות אבטחה מקצועי, גולן נאלצה לנקוט באמצעי זהירות נוספים. ההחלטה להתחפש בעת יציאה מהמלון מדגישה את המתח הביטחוני ששרר סביב המשלחת הישראלית באירוויזיון השנה. "עצוב שחזרנו לזמנים שבהם יהודייה וישראלית צריכה להסתתר כדי שלא יפגעו בה," הוסיפה גולן, "עבורי זה היה רגע שלא אשכח כל החיים."
תקווה לעתיד טוב יותר

למרות החוויות המורכבות, גולן מביעה תקווה לעתיד. "אני יודעת שיגיעו ימים טובים יותר. אני מתפללת כל יום שהם יגיעו," כתבה. היא הדגישה את חשיבות האחדות והזיכרון הקולקטיבי, תוך הבעת תקווה לחיזוק ואיחוד של כולם יחד. חשיפה זו מעלה שאלות נוקבות לגבי הביטחון של אמנים ישראלים באירועים בינלאומיים, ומדגישה את המורכבות הפוליטית והחברתית שמלווה את השתתפותה של ישראל באירוויזיון. מומחים לביטחון ויחסים בינלאומיים מציינים כי מקרים כאלה מדגישים את הצורך בשיפור המאמצים הדיפלומטיים ובהגברת האבטחה סביב משלחות ישראליות באירועים בינלאומיים.

בעוד שהאירוויזיון נועד לחגוג מוזיקה ותרבות מעבר לגבולות, החוויה של גולן מזכירה לנו את המציאות המורכבת שבה אנו חיים. למרות האתגרים, גולן מסיימת את הפוסט שלה בנימה של תקווה ואהבה, מזכירה לכולנו את כוחה של המוזיקה לגשר על פערים ולאחד אנשים מכל רחבי העולם. "אנחנו לא נשכח את מה שעברנו אף פעם, אבל אני מקווה שכולנו נתחזק ונהיה מאוחדים יחד," היא כותבת, מותירה אותנו עם תקווה לעתיד טוב יותר.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎EDEN GOLAN‎‏ (@‏‎golaneden‎‏)‎‏
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת עדן גולן, אשר נבחרה לייצג את ישראל לאחר זכייתה בעונה העשירית של "הכוכב הבא". ישראל עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 194 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות. בהצבעת הקהל ישראל הגיעה למקום השני במרחק של 14 נקודות בלבד מהמקום הראשון.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה ישראל מגיעה לטופ חמש, הישג אליו לא הגיעה מאז רצף ההצלחות בשנים 1998-1999.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!