הזמרת הינד לארוסי, שייצגה את הולנד באירוויזיון 2008, שוברת שתיקה ומשחררת שיר חדש המוקדש לתושבי עזה. היא מדברת על הקשר שלה לשורשיה הערביים ועל תקוותיה לעתיד.

הזמרת ההולנדית הינד לארוסי (Hind Laroussi) שברה את שתיקתה הארוכה עם שחרור שיר חדש  בשם "Bleed The Same" (בעברית: "מדממים באופן זהה"). לארוסי, בת לאם הולנדית ואב מרוקני, נולדה בהולנד וגדלה במספר מדינות זרות. היא יצגה את הולנד באירוויזיון 2008 עם השיר "Your Heart Belongs to Me" שהגיע רק למקום ה-13 בחצי הגמר. כיום היא חיה בין לבנון, מדינות המפרץ, מצרים ומולדתה מרוקו. "אמנם אני שונה מהאווירה הזו, במיוחד כי חייתי בהולנד לתקופה ארוכה. אבל הגעגועים שלי למזרח והאהבה הגדולה שלי אליו דחפו אותי לחזור ללא היסוס," היא מסבירה.
בראיון ל"א-שרק אל-אווסט", לארוסי חשפה כי השיר החדש, ששוחרר אחרי שנים בהם לא שחררה שירים חדשים, נולד מתוך כאב עמוק על המצב בעזה ובמקומות אחרים בעולם הסובלים ממלחמה. "לא יכולתי יותר לשתוק," אמרה לארוסי. "ראיתי חפים מפשע מתים ועמים שלמים נרדפים. המראה של גופות ילדים ויתומים רבים הרגיז אותי. כך נולד השיר 'מדממים באופן זהה' באופן ספונטני". השיר מתמקד בצורך להחיות את האנושיות בעולם. לארוסי קוראת להתנהג בחמלה ולהיפטר משנאה.

השיר מתאר את המציאות הקשה של החיים תחת הסכסוך המתמשך ברצועת עזה. הפתיחה, המתארת ילד קטן ברחוב בורח מיריות, מסמלת את חוסר הביטחון והפחד שחווים ילדים פלסטינים רבים. הפזמון החוזר, "אנחנו מדממים את אותו סוג של דם, אנחנו רוצים את אותו סוג של אהבה" מבטא את התפיסה שבסופו של דבר, פלסטינים הם בני אדם עם צרכים דומים כמו כל יתר בני האדם בעולם. השאלות "מתי התחלנו לשנוא זה את זה?" ו"למה אנחנו ממשיכים להאשים זה את זה?" מרמזות על הצורך לשבור את מעגל השנאה והאלימות. השיר קורא להרים קול נגד האלימות ולשבור את השתיקה. זה יכול להתפרש כקריאה למאבק לא אלים ולהגברת המודעות הבינלאומית למצב הפלסטיני. עם זאת, השיר מדגיש את הנחישות שלא לוותר על המאבק לזכויות ולחירות.
קריירה מוזיקלית מגוונת

לארוסי, בת 39, החלה את הקריירה שלה בגיל צעיר, כשייצגה את הולנד בתחרות האירוויזיון בגיל 23. היא מתארת את החוויה כ"בלתי נשכחת" שהשפיעה עליה עמוקות. לאורך השנים, היא הוציאה מספר שירים מצליחים, כולל "Cinnamon" ו-"Cat and Mouse" המשלבים את השפה הערבית עם אנגלית. כעת היא מתכוננת להוציא שירים חדשים, כולל שיר אפשרי בניב הלבנוני. "אני לא שוללת שירה בלבנונית, זה אחד החלומות שלי," היא אומרת. "התיישבתי בביירות לתקופה ארוכה ואני עדיין מבקרת שם. אנשי לבנון עזרו לי מאוד."

מבט לעתיד

לארוסי מתכננת להוציא בקרוב שיר במצרית, ומביעה את אהבתה למצרים ולעמה. היא גם תשתתף במופע עם המוזיקאי מישל פאדל (Michel Fadel) במועדון הנילוס במצרים ב-20 ביוני. הזמרת מדגישה את הערך שהיא מוצאת בכל מדינה ערבית שביקרה בה. "מלבנון, מצרים, ערב הסעודית והמולדת שלי מרוקו, נהניתי מכל חוויה שעברתי במדינות האלה. הן מייצגות את השורשים הערביים שלי שאני גאה בהם. "לארוסי ממשיכה ללמוד ערבית ומדברת אותה בשטף. היא מאמינה שהסגנון המוזיקלי הייחודי שלה, המשלב מזרח ומערב, נובע מהקשר העמוק שלה לתרבות הערבית."אני אסירת תודה לכל מי שתמך בי ואחז בידי," היא מסכמת.

"העם הערבי כולו הוא בעל לב חם ואוהב. ההתקרבות אליו בשנים האחרונות לימדה אותי הרבה. התקדמתי במסע שלי כפי שחלמתי וחיברתי בין מוזיקת פופ ומזרחית." עם השיר החדש שלה והתוכניות העתידיות, לארוסי ממשיכה לגשר בין תרבויות ולהעביר מסרים של שלום ואחדות דרך המוזיקה שלה.
מבט לעבר

כאמור, הינד לארוסי (Hind Laroussi) יצגה את הולנד באירוויזיון 2008 עם השיר "Your Heart Belongs to Me" שהגיע רק למקום ה-13 בחצי הגמר, ולכן היא לא העפילה לגמר הגדול. בחצי הגמר היא קיבלה נקודה אחת מהקהל הישראלי בזמן ש-13 מדינות אחרות כלל לא העניקו לה נקודות. נזכיר כי הולנד לא הצליחה להעפיל לגמר הגדול במשך 8 שנים רצופות, בין השנים 2005-2012.

מקור: aawsat
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!