רשת הטלוויזיה השוויצרית הודיעה כי גם השנה הנציג והשיר לאירוויזיון 2025 ייבחרו בבחירה פנימית על ידי ועדה. מועדי הגשת השירים נקבע לחודש אוגוסט.

לאחר זכייתה של שוויץ באירוויזיון 2024 עם הזמר.ת נמו (Nemo), בשוויץ החליטו כי סוס מנצח לא מחליפים והודיעו על בחירה פנימית באותה שיטה כמו בשנים קודמות. שוויץ השתמשה בבחירה פנימית מאז 2019 ועלתה לגמר בכל שנה מאז, לצד מקום 4 ב-2019 עם לוקה האני (Luca Hänni), מקום 3 ב-2021 עם ג'ונס טירס (Gjon's Tears) וזכייה שלישית היסטורית עם נמו והשיר "The Code" (בעברית: "הקוד").

חלון הגשת השירים לקדם האירוויזיון פתוח בין ה-8 ל-24 באוגוסט. פרטי התקנון ופרטים לשליחת השירים ויצירת קשר ניתן למצוא בקישור הבא – לחצו כאן!!!
כל השירים שיוגשו יישפטו על ידי פאנל שייצג את הקהל השוויצרי וצוות שופטים בינלאומי, שיקבעו מי יעלה לסיבוב הבא. צוות השופטים הבינלאומיף הכולל 25 חברים, יורכב ממומחי מוזיקה בינלאומיים ששפטו בעבר באירוויזיון.

ההכרזה על נציג שוויץ הנבחר צפויה להתרחש בתחילת 2025. בעקבות זכייתה של שוויץ באירוויזיון 2024, הנציג הנבחר יתמודד אוטומטית בגמר התחרות.

 
שוויץ באירוויזיון 2024

נמו (Nemo) הוא זמר.ת א-בינארי.ת שייצגו את שוויץ באירוויזיון 2024 עם השיר "The Code" (בעברית: "הקוד") לאחר שנבחרו בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. נמו זכו באירוויזיון במקום הראשון לאחר שקיבלו בגמר הגדול 591 נקודות, מתוכם 5 נקודות מהשופטים הישראליים ו-0 נקודות מהקהל הישראלי. למעשה ישראל היא המדינה היחידה בהצבעת הקהל שלא ניקדה את שוויץ בגמר האירוויזיון. זו הזכייה השלישית של שוויץ בתולדות התחרות לאחר שזכתה ב-1956 וב-1988.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-65 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון האחרון, 2025, עם זכייתם של נמו (Nemo) והשיר "The Code". הזכייה מגיעה לאחר שקודם לכן זכתה שוויץ בשנת 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!