אחת מדיוות האירוויזיון האהובות של השנים האחרונות בהצהרה שעשויה להפתיע את מעריצי התחרות ברחבי היבשת. אחרי שפרצה עם הסגנות באירוויזיון 2018, האם אלני פוריירה סוגרת את הדלת בפני האירוויזיון?

בהופעה שנערכה לפני מספר ימים בסלוניקי, כוכבת האירוויזיון אלני פוריירה (Eleni Fouriera) התראיינה אצל השדרן טאסוס ריזופולוס (Tasos Rizopoulos) בתחנת הרדיו היוונית Cosmoradio 95.1, וסיפקה מספר כותרות מעניינות. 
בנוגע להופעתה האחרונה בתחרות שנערכה לאחרונה במאלמו אמרה כי: "הרגשתי כאילו חזרתי להתמודד באירוויזיון עכשיו! הפעם הרבה יותר רגוע, בלי לחץ… זה מאוד מלחיץ עבור הצעירים שמתחרים. אנחנו האמנים לא נועדנו להתחרות. נועדנו לעשות משהו מהנשמה שלנו. כשהלחץ הזה נכנס, מאוד קשה להתמודד. אז הייתי הרבה יותר רגועה, לא הייתי צריכה להוכיח שום דבר".

פוריירה גם התייחסה לאפשרות שתתמודד שוב באירוויזיון בעתיד, שאלה שעולה מפעם לפעם: "אני לא יודע אם יש לי משהו טוב יותר לתת לאירוויזיון". משפט שעלול לאכזב מעריצים רבים ברחבי אירופה, אך הכוכבת מיהרה להרגיע והוסיפה כי: "אף פעם אין לדעת, Never say Never, אולי יגיע שיר מעולה ואני ארצה לעשות את זה שוב, אז נראה..".

כזכור, ובמיוחד לקהל הישראלי, אלני פוריירה פרצה בסערה לקדמת הבמה באירוויזיון כאשר הפסידה בקרב צמוד לנטע ברזילי באירוויזיון 2018 שנערך בפורטוגל, וקטפה את הסגנות. אמנם פוריירה החלה את מסע האירוויזיון שלה אי שם בשנת 2010, אך פריצתה לתודעה ב-2018 עם הלהיט "Fuego" (בעברית: "אש"), הביאה להיותה אישיות מבוקשת בתחרויות שנערכו בשנים שלאחר מכן.

זכורה לטובה הופעתה באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, כאשר השתתפה בהופעות הביניים, עם קטע החלפת השירים עם כוכבי עבר נוספים, כשביצעה את "Dancing Lasha Tumbai" של ורקה סרדוצ'קה (Verka Serduchka). אף שעברו חמש שנים מאז, גם השנה ההפקה השוודית ביקשה ממנה להגיע ולשיר את הלהיט שהפך אותה לכוכבת אירוויזיון ב-2018.
קפריסין באירוויזיון 2024

"Liar" (בעברית: "שקרן") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת סיליה קאפסיס (Silia Kapsis), אשר ייצגה את קפריסין בגמר אירוויזיון 2024. סיליה נבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. היא העפילה לגמר הגדול, שם זכתה במקום 15 עם 78 נקודות, מתוכם נקודה אחת מהקהל הישראלי.

מקור: Eurovisionfun

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-41 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".