רשת הטלוויזיה השוויצרית SRG SSR, שתפיק את אירוויזיון 2025, חשפה את הצוות הבכיר שיהיה אחראי על ארגון התחרות בשוויץ.

ההכנות לאירוויזיון 2025 בשוויץ מתקדמות בקצב מהיר כשכעת רשת הטלוויזיה השוויצרית SRG SSR מפרסמת את חברי הצוות שיעמוד מאחורי הפקת האירוויזיון שיתקיים בשוויץ בחודש מאי 2025.
בראש הקבוצה עומדים רייטו פריץ (Reto Peritz) ומוריץ שטאדלר (Moritz Stadler) אשר יישאו באחריות הכוללת בתור המפיקים הבכירים לתחרות.

איב שיפרל (Yves Schifferle), אשר מכהן בין היתר כראש המשלחת השוויצרית לאירוויזיון, יקבל גם את תפקיד ראש המופע ("Head of the Show") באירוויזיון 2025. הוא יהיה אחראי על ייצור כלל התכנים לשלושת המופעים (שני חצאי הגמר והגמר הגדול) כמו מופעי הפתיחה, מופעי הביניים, הגלויות ומצעד הדגלים. באופן חד פעמי לשנה זו בלבד, מי שימלא את מקומו כראש המשלחת השוויצרית יהיה דניאל מייסטר (Daniel Meister).

כריסטר ביורקמן (Christer Björkman), כיהן כמפיק וכראש התחרות ("Head of Contest") בשנים 2013, 2016, 2017, 2018, ואפילו באירוויזיון שנערך בישראל – בשנת 2019. ביורקמן שימש בתפקיד זה גם בשנה האחרונה במאלמו. הוא ימשיך בתפקיד זה גם השנה ויעבוד בצמוד לשיפרל.

ברנהרד שפאני (Bernhard Spahni) לקח חלק באירועים וגופים גדולים בעבר, כמו בוועד האולימפי הבינלאומי, ותפקידו השנה יהיה ראש המשרד לניהול פרויקטים, כך שיהיה אמון על מעקב אחרי ביצועי הפרויקטים השונים, עמידה בלוחות הזמנים ואחראי על היעדים שונים.

טוביאס אוברג (Tobias Åberg), שהיה חלק מהצוות הבכיר בארגון התחרויות ב-2013, 2016 וב-2024, ישמש גם הפעם כאחראי ההפקה באירוויזיון 2025 ויהיה אמון בין היתר על הפקה טכנית כללית ובניית הבמה.

נדיה בורקהרדט-טרקול (Nadja Burkhardt-Tracol) עבדה במשך שנים כמפקחת אירועים עבור האירוויזיון ותשמש גם השנה כאחראית על האירועים.

בנוסף בקבוצה נמצאים מנפרד וינץ (Manfred Winz) כראש מחלקת כספים, אורור שאטר (Aurore Chatard) כראש מחלקת ביטחון, קווין שטובר (Kevin Stuber) כראש מחלקה משפטית, תומאס פיטינו (Thomas Pittino) כראש מחלקת שיווק ומימון, וסיליס דוניקיאן (Vassilis Donikian) כראש מחלקת משאבי אנוש, ניקול בויטלה (Nicole Beutler) כראש מחלקת עניינים ציבוריים, הנרייט אנגברסן (Henriette Engbersen) בתפקידה כראש צוות הערך הציבורי ב – SRG וטיל ג'נדלי (Till Jendly) כעוזר.

כעת, כשהצוות הבכיר נבחר, ההכנות לקראת אירוויזיון 2025 בשוויץ יתקדמו בשיא המרץ, כשכל אחד אמון על תחום אחר חשוב בארגון וניהול התחרות. במקביל, העיר המארחת תוכרז בסוף חודש אוגוסט כשבאזל, ברן, ז'נבה וציריך הגישו מועמדות במכרז.

מקור: Eurovision.tv

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה בשוויץ בשנים 1956 ו-1989.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!