אוסטריה החלה בחיפוש אחר הנציג הבא לאירוויזיון 2025. פיטר שרייבר, שעובד עם רשת הטלוויזיה ORF, פרסם קריאה למוזיקאים להגיש מועמדות. החיפוש מתמקד באומנים מרגשים ואותנטיים.

אוסטריה פתחה רשמית את החיפוש אחר נציגה לתחרות האירוויזיון 2025, שתתקיים בשוויץ. פיטר שרייבר (Peter Schreiber), שמשתף פעולה עם רשת הטלוויזיה האוסטרית ORF, פרסם הודעה באינסטגרם המעודדת מוזיקאים להגיש את מועמדותם. בפוסט שפרסם, שרייבר מדגיש כי ועדת הבחירה מחפשת מוזיקאים מכל הז'אנרים, עם דגש מיוחד על הצעות שמכילות משהו מרגש, יוצא דופן, רגשי, מקורי ואותנטי. תאריך האחרון להגשת המועמדויות הוא ה-15 בספטמבר 2024.
המעוניינים להתמודד על הזכות לייצג את אוסטריה בתחרות הקרובה נדרשים לשלוח מידע על עצמם, וכן דוגמאות שמע או שירי רפרנס. אם יש למועמדים שיר ספציפי שהם היו רוצים לבצע באירוויזיון 2025, הם מוזמנים לשלוח אותו. שרייבר מבקש מהמוזיקאים המעוניינים ליצור עמו קשר באינסטגרם.

חשוב לציין כי ישנם מספר כללים קבועים שעל המועמדים להקפיד עליהם:
– השיר לאירוויזיון לא יכול להיות מבוצע בהופעה חיה או מפורסם לפני ה-1 בספטמבר 2024
– אורך השיר לא יעלה על 3 דקות.
– השיר צריך להיות מקורי ולא להכיל סמפלים.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Peter Schreiber‎‏ (@‏‎heypeterschreiber‎‏)‎‏

עם זאת, האתגר עבור אוסטריה נותר משמעותי. התחרות באירוויזיון הופכת לקשה יותר מדי שנה, עם מדינות המשקיעות יותר ויותר במופעים מרהיבים ושירים מלוטשים. אך באוסטריה מבקשים לשים השנה דגש על כוחה של מוזיקה אותנטית ורגשית.
אוסטריה באירוויזיון 2024

"We Will Rave" (בעברית: "אנחנו נשתולל") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת קאלין (Kaleen), אשר נבחרה בבחירה פנימית ע"י רשת הטלוויזיה האוסטרית. אוסטריה העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 46 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-24 עם 24 נקודות.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!