לאחר שהמדינה אישרה את השתתפותה בתחרות הקרובה, בלוקסמבורג מתחילים להתכונן לקדם המקומי, וקוראים לאומנים מקומיים לשלוח שירים להתמודד.

לאחר ההצלחה הגדולה בתחרות במלאמו עם הזמרת הישראלית טלי (Tali), בלוקסמבורג אישרו את השתתפותם זו השנה השנייה ברציפות, לאחר היעדרות של 31 שנים מהתחרות. אישור ההשתתפות ניתן ימים ספורים לאחר גמר התחרות, אך כעת רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית (RTL) מעלה הילוך בהכנות וקוראת לאומנים מקומיים או אומנים בעלי קשר לסצנת המוזיקה הלוקסמבורגית להגיש שירים לתחרות קדם האירוויזיון.

קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, Luxembourg Song Contest, חוזר בפעם השנייה ברציפות ובעזרתו ייבחר הזמר/ת והשיר שייצגו את המדינה באירוויזיון 2025. טרם ידוע מועד התחרות.

 

על מנת להשתתף בקדם האירוויזיון המקומי, רשת הטלוויזיה פרסמה מספר דרישות:

  • על המשתתפים להיות מעל גיל 16 ב-1 בינואר.
  • על המשתתפים להיות בעלי אזרחות לוקסמבורגית, או שהתגוררו במדינה שלוש שנים רצופות לפחות. מתמודד ללא אזרחות מקומית שלא יעמוד בתנאים יצטרך להיות בעל קשר תרבותי ומוכח לסצנת המוזיקה הלוקסמבורגית.
  • להקות שמעוניינות להשתתף בתחרות – לפחות אחד מחברי הלהקה צריך להיות בעל אזרחות לוקסמבורגית או להתגורר במדינה שלוש שנים רצופות.
  • על המשתתפים להיות גמישים וזמינים בין חודש נובמבר 2023 למאי 2024.
  • על המשתתפים להפגין יכולות שירה וביטחון על במות גדולות בהופעה חיה.
  • רשת הטלוויזיה מאפשרת לכל מתמודד להגיש לוועדה עד חמישה שירים. על השירים המוגשים להיות מוקלטים ומבוצעים על ידי המתמודדים עצמם.
  • על השירים המוגשים להיות מקוריים ואורכם צריך להיות עד 3 דקות.
  • אין להגיש שיר שפורסם לציבור או בוצע בהופעה לפני 1 בספטמבר, 2024.
  • השירים המוגשים יכולים להיות בכל שפה, ואין דרישה לשירים בלוקסמבורגית או בשפות לאומיות אחרות (גרמנית וצרפתית).
  • חלון הגשת השירים פתוח עד ה-6 באוקטובר.

ניתן להגיש שירים לוועדה דרך האתר של רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית – לחצו כאן!

שימו לב, בניגוד לשנה שעברה, אמנים לא יוכלו לגשת לתחרות ללא שיר מקורי אותו הם מתכננים לבצע על בימת האירוויזיון. במקביל, יוצרים לא יוכלו להגיש שירים ללא מתמודד שיבצע את השיר. נזכיר בשנה שעברה טלי התמודדה בקדם אירוויזיון עם שיר שהוצע לה ונבחר מתוך קטגוריה מיוחדת שבה יוצרים הגישו שירים ללא אמן מוגדר.

מתוך כל השירים שיוגשו, צוות שיפוט מקצועי ייבחר את השירים שיעלו לשלב הבא, ומתוכם ייבחרו השירים שיתמודדו בתחרות. בשלב מאוחר יותר, הקהל יוכל להצביע בשידור חי לשירים שהם אוהבים, יחד עם צוות שיפוט מקצועי, כפי שקרה בקדם הקודם בשנה שעברה.

בשנה שעברה התמודדו בקדם הלוקסמבורגי 8 שירים, שקיוו לייצג את המדינה לאחר ההיעדרות הממושכת. כידוע, בתחרות הזו ניצחה טלי הישראלית, שהגיעה למקום ה- 13 במאלמו. בלוקסמבורג מקווים לשחזר את ההצלחה ואף להתעלות עליה. ראש המשלחת הלוקסמבורגית הצהיר : "אנחנו מתכוננים ומחפשים את המועמד הבא שייסע לשוויץ!"

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

"Fighter" (בעברית: "לוחם") הוא שם השיר שבוצע ע"י טלי (Tali), אשר נבחרה לייצג את לוקסמבורג לאחר שזכתה בקדם האירוויזיון המקומי. לוקסמבורג עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר הראשון עם 117 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-13 עם 103 נקודות. בגמר קיבלה לוקסמבורג 12 נקודות מהקהל הישראלי ו-12 נקודות נוספות מהשופטים בישראל.

לוקסמבורג חזרה לתחרות האירוויזיון בשנת 2024 לאחר 31 שנות היעדרות – וזכתה להצלחה גדולה.

מקור: eurovision.tv

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-39 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס. בשנת 2024 חזרה לוקסמבורג לתחרות לאחר היעדרות של 31 שנים. 
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!