להקת נופס מעוניינת לייצג את ליכטנשטיין בהופעת הבכורה שלה בתחרות האירוויזיון! אך האם ליכטנשטיין בכלל תוכל להתמודד?

האם ההשתתפות של ליכטנשטיין באירוויזיון קרובה מתמיד? לפני מספר שבועות דיווחנו כי רשת "רדיו ליכטנשטיין" נמצאת בהליכי הצטרפות לאיגוד השידור האירופי במטרה להתמודד בתחרות האירוויזיון הקרובה שתיערך במדינה השכנה – שווייץ. כעת, תחנת הרדיו הציבורית מפרסמת כי להקת נופס (Noops) הביעה עיניין בייצוג המדינה באירוויזיון. לדברי נציגי תחנת הרדיו, בתקווה שיתקבלו החדשות כי ליכטנשטיין תוכל להצטרף לתחרות האירוויזיון, פנתה הלהקה לתחנת הרדיו באופן עצמאי והביעה עניין לייצג את המדינה.
Noops would be ready for the ESC, © Noops
© Noops

להקת נופס הוקמה ב-2023 על ידי נופור בהארדוואג' (Noopur Bhardwaj), סטודנטית ליכטנשטיינית ממוצא הודי שלומדת בסנט גאלן, שווייץ. הלהקה הוציאה אלבום בשם "The Blue Radio Room", הוא לא זכה להצלחה מסחרית גדולה, כשהשיר "Again" הוא המושמע ביותר מתוכו. לאחרונה הופיעה הלהקה בפסטיבל Waves בווינה, אוסטריה, וזכתה ל"אהדה רבה", לדברי מקורות בליכטנשטיין.

ליכטנשטיין מעולם לא השתתפה באירוויזיון, על אף שניסתה כמה פעמים, ועדיין לא ברור אם הדבר יקרה גם בשנה הבאה. רשת הרדיו שמצטרפת לאיגוד השידור האירופי תצטרך לשדר את האירוויזיון טלוויזיונית אם תרצה להשתתף, וכרשת שידור שאינה כוללת חטיבה טלוויזיונית הדבר מהווה מכשול שיש לפתור. למרות זאת, נראה כי המדינה מתקרבת להצטרפות לאירוויזיון. הגלים שמכה התחרות במדינה ועצם העובדה שאמנים כבר הציעו את עצמם להתמודדות בתחרות הם צעדים גדולים מאוד בדרך.
ליכטנשטיין באירוויזיון

ליכטנשטיין תכננה להשתתף בתחרות בעבר. לקראת אירוויזיון 1976 קיימה ממשלת ליכטנשטיין קדם אירוויזיון בן שני שירים, בו ניצח השיר "My Little Cowboy" של הזמר ביגי בכמן (Biggi Bachmann). השיר היה אמור להיות השיר הראשון של ליכטנשטיין בתחרות אך נפסל בעקבות אי קיומה של רשת טלוויזיה חברה באיגוד השידור האירופי.

בתחילת העשור הקודם גילתה ליכטנשטיין פעם נוספת עניין בהשתתפות באירוויזיון. פיטר קולבל (Peter Kolbel), במאי לשעבר ברשת הטלוויזיה 1FLTV, היה נלהב ורצה לראות את ליכטנשטיין בתחרות, אבל התוכניות להצטרפות נעצרו לפני ארבע שנים לאחר מותו של קולבל. למעשה, מאז 2016 לא הצטרפה לתחרות אף מדינה חדשה. אוסטרליה היא המדינה האחרונה שהצטרפה לתחרות ב-2015, ומאז טרם זכינו להופעות בכורה נוספות.

מקור: Radio Liehctenstein

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה במדינה בשנים 1956 ו-1989.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!