בקרוב תעלה בפולין עונה חדשה לתוכנית "רוקדים עם כוכבים", וגילינו שזמרת אירוויזיון מוכרת תתפוס מקום על רחבת הריקודים! מי זאת? כל הפרטים בכתבה!

ערוץ הטלוויזיה הפולני Polsat משיק את העונה ה-28 לתוכנית "Taniec z Gwiazdami", זוהי הגרסה הפולנית לתוכנית "רוקדים עם כוכבים", המשודרת בפולין החל משנת 2005. בעונה הקרובה, תתחרה לא אחרת מנציגת פולין לאירוויזיון 2023, שנערך בליברפול שבבריטניה, בלנקה סטאיקוב (Blanka Stajkow), שהופיעה באירוויזיון עם שירה, "Solo", עמו הגיעה למקום ה-19 בגמר התחרות.
בלנקה מסומנת כבר עם אישור השתתפותה לאחת המתמודדות שיש לשים עליהן עין, מכיוון שטרם בחירתה להתמודד באירוויזיון 2023 לקחה חלק בשיתופי פעולה בתחום הריקוד והכוריאוגרפיה. גם כאשר ביצעה את שירה "Solo" על במת האירוויזיון בליברפול, הקדישה חלק מהשיר עבור קטע ריקוד.

זוהי העונה השלישית ברציפות שבה משתתף עבר באירוויזיון רוקד על רחבת הריקודים של התוכנית הפולנית. בלנקה תפקוד את הרחבה בעונה הקרובה לאחר שבעונה האחרונה, ה-27 במספר, עלתה לרחבת הריקודים זוכת אירוויזיון הילדים 2018, רוקסנה ונגיאל (Roksana Węgiel) בת ה-19, יחד עם הרקדן מיכל קסין (Michał Kassin), רוקסנה עלתה לגמר התכנית וסיימה במקום השני. גם בעונה 26 עלתה נציגת אירוויזיון נוספת, אך הפעם מדובר בזמרת אוקראינית, והיא לא אחרת מזוכת אירוויזיון 2016, ג'מאלה (Jamala), אשר עלתה עם הרקדן יאצק יישקה (Jacek Jeschke) והודחה בהדחה השישית.

רוקדת עם כוכבים – ג'מאלה (Jamala), זוכת אירוויזיון 2016, התמודדה בעונה ה-26 של התוכנית.

כמעט עם הגביע – רוקסנה ונגיאל (Roksana Węgiel), זוכת אירוויזיון הילדים 2018, התמודדה בעונה ה-27 של התוכנית וסיימה במקום השני.
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" (בעברית: "לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל, אך עקב דירוג נמוך של צוותי השופטים סיימה בתחתית הטבלה.

מקור: se.pl.