ביוון יתקיים לראשונה מחנה כתיבת שירים, עם מטרה אחת ברורה: יצירת שירים לאירוויזיון 2025. יוצרים מכל העולם יגיעו ליוון בשבוע הבא כדי להשתתף באירוע הייחודי הזה.

בעוד הכנות לאירוויזיון 2025 מתחילות מוקדם במיוחד ביוון, וזמרות כמו שאיה (Shaya) וז'וז'פין (Josephine) כבר מצהירות על רצונן לייצג את יוון בשנה הבאה. נודע כעת כי לראשונה אי פעם, יתקיים מחנה כתיבת שירים שכל מטרתו היא כתיבת והפקת שירים שישתתפו באירוויזיון 2025. המחנה יתקיים בשבוע הבא, ויארח יוצרים מיוון ומכל רחבי העולם, במטרה אחת ויחידה: יצירת שירים שישתתפו באירוויזיון הבא שיתקיים בשווייץ.
הציפיות עולות

אתר האירוויזיון היווני Eurovisionfun מדווח שהמחנה המתוכנן אינו מיועד רק לכתיבת שירים עבור השתתפותה של יוון באירוויזיון, ואינו נועד לאמן ספציפי, כך ששירים שייווצרו במחנה עשויים למצוא את עצמם מייצגים מדינות שונות באירופה. בין המשתתפים במחנה כתיבת השירים יהיו גם כותבי שירים שזכו באירוויזיון לאחרונה – עובדה שמעלה את הציפיות מהמחנה ומצביעה על כך שמארגניה שמים דגש על איכות וחדשנות ביצירה, שתעורר שיח ענף בקרב חובבי התחרות. עם זאת, נותר לראות אם היוזמה החדשה תצליח לספק את הסחורה ותביא להצלחה על הבמה הגדולה של האירוויזיון.

חשוב לציין שהמחנה המתוכנן מתרחש בזמן שיוון וקפריסין עדיין לא אישרו את השתתפותן באירוויזיון 2025 ובנוסף טרם ברור כיצד הן תבחרנה את שיריהן לאירוויזיון. למרות זאת, נראה שיוון מכוונת גבוה ושואפת להצליח בתחרות באמצעות ההכנות המוקדמות והיוזמות היצירתיות.

מחנות כתיבת שירים: מסורת מצליחה?

מחנות כתיבת שירים אינם דבר חדש בעולם האירוויזיון. לדוגמה, מחנה כתיבת השירים בשווייץ, שהתקיים במאי 2023, היה המקום שבו נכתב השיר הזוכה של אירוויזיון 2024, "The Code". מחנות אלו מאפשרים ליוצרים מרחבי העולם לשתף פעולה עם יוצרים רבים וליצור שירים ברמה גבוהה, מה שמגביר את הסיכויים להצלחה בתחרות.
יוון באירוויזיון 2024

"Zari" (בעברית: "קוביות") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti), שנבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה היוונית. יוון העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני עם 86 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 126 נקודות.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-45 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".

מקור: Eurovisionfun
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!