זוכת האירוויזיון היוונייה, הלנה פפאריזו, מתייחסת לראשונה למחלוקת בין שנוצרה סביב מרינה סאטי בטקס פרסי MAD VMA. פאפריזו מנסה להרגיע את הרוחות ויוצאת בהכרזה מפתיעה שמושכת תשומת לב רבה!!!

הלנה פפאריזו (Helena Paparizou) היווניה, זוכת אירוויזיון 2005, התייחסה לראשונה לאירוע השנוי במחלוקת שהתרחש בטקס פרסי MAD VMA 2024. בראיון לתוכנית הבוקר של רשת ANT1, פפאריזו ניסתה להפחית מחשיבות האירוע ולהרגיע את הרוחות סביב העימות בין נציגת יוון מרינה סאטי (Marina Satti) למנחת הטלוויזיה את'ינאיס נגה (Athinais Nega), סביב תמיכתה של סאטי בפלסטינים.
מרינה נגד את'ינאיס

הסערה החלה כאשר נגה, שהגישה את פרס אמן הפופ הטוב ביותר לסאטי, רמזה שהיא יכולה פשוט לפהק במקום להכריז על שמה של הזוכה. זאת, בהתייחסות לאירוע שהתרחש במסיבת העיתונאים של אירוויזיון 2024, כאשר סאטי נצפתה מפהקת בזמן שנציגת ישראל, עדן גולן, דיברה. נגה המשיכה ואמרה במהלך הטקס שלמרות שהיא מעריכה את סאטי כאמנית, היא חולקת עליה בנושאים רבים.

האירוע עורר סערה ברשתות החברתיות, כאשר רבים ביקרו את התנהגותה של נגה וראו בה ניסיון להשפיל את סאטי. מנגד, היו שתמכו בנגה וטענו שהיא הייתה כנה ואמיצה בדבריה. פפאריזו, שנכחה בקהל בזמן האירוע, נצפתה לכאורה מוחאת כפיים לדבריה של נגה.

עם זאת, בראיון הנוכחי היא בחרה להתרחק מנקיטת עמדה ברורה ולהדגיש את זכותם של כל הצדדים להתבטא. בראיון לתכנית הבוקר שנערך למחרת הטקס אמרה: "שום דבר לא קרה. זה היה רגע חולף." והוסיפה: "כפי שמרינה רצתה לעשות מה שהיא עשתה, כך גם את'ינאיס עשתה." הזמרת הדגישה את חשיבות חופש הביטוי והציגה עמדה ניטרלית יחסית בנוגע לאירוע.

השלכות על הקריירה של סאטי

למרות המחלוקת, נראה כי הקריירה של סאטי לא נפגעה. אלבומה החדש שיצא לפני כחודש זוכה להצלחה רבה ביוון, והיא ממשיכה לזכות בתמיכה רחבה מצד הציבור. עם זאת, התקרית בטקס הפרסים מדגישה את המתח הקיים בין עמדותיה הפוליטיות של סאטי לבין חלקים מסוימים בתקשורת ובציבור היווני.

נותר לראות האם תגובתה המאוזנת של פפאריזו תסייע להרגיע את הרוחות ולהחזיר את תשומת הלב למוזיקה עצמה. בינתיים, הדיון הציבורי ממשיך, כאשר הוא משקף מתחים רחבים יותר בחברה היוונית ובעולם בכלל בכל הקשור לישראל.
הלנה פפאריזו בהצהרה מפתיעה!

פאפריזו, כדמות מוערכת בתעשיית המוזיקה היוונית, התייחסה גם לשאלה האם תשקול להתמודד שוב באירוויזיון. "מעולם לא אמרתי לא לאירוויזיון. כמובן שאעשה זאת שוב!" אמרה. הזמרת, שייצגה את יוון ב-2001 וב-2005 ואף התמודדה בקדם אירוויזיון השוודי בשנת 2014,  עוררה התרגשות רבה בקרב מעריציה שחולמים שנים רבות על התמודדות נוספות על בימת האירוויזיון.

במהלך שבוע אירוויזיון 2024 ביקשנו מזוכת האירוויזיון למסור מסר לקהל הישראלי וכך היא הגיבה:
יוון באירוויזיון 2024

"Zari" (בעברית: "קוביות") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti), שנבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה היוונית. יוון העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר השני עם 86 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 126 נקודות. למרות זאת, יוון לא קיבלה ניקוד מישראל.

מקור: Eurovisionfun.com

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!