בלנקה פלומה, נציגת ספרד באירוויזיון 2023, מתבטאת נגד השתתפות ישראל באירוויזיון 2024. בראיון היא מדברת על המתח והקשיים שחוותה בעקבות התחרות שנערכה השנה.

בלנקה פלומה (Blanca Paloma) מתייחסת להשתתפותה של ישראל באירוויזיון 2024 כחודש לאחר תחרות האירוויזיון, שהייתה המורכבת ביותר בהיסטוריה ואופיינה בגילויי שנאה וחרם כלפי ישראל. פלומה, נציגת ספרד באירוויזיון 2023, מדברת בראיון במהלך אירוע טקס פרסי האקדמיה למוזיקה הספרדית נגד השתתפותה של ישראל באירוויזיון 2024.
בראיון לאתר הבידור הספרדי מונדו דפורטיבו (Mundo Deportivo) נשאלה הזמרת: "בואי נדבר על ההשתתפות של ישראל. איך את ראית את זה? אמרת שהיה לך קשה להעמיד פנים" בלנקה פלומה ענתה: "כן, כן, כן, אני חושבת שהיה הרבה מתח סביב הנושא. אני חושבת שיש דברים שצריך לבחון אותם, באמת, כי אחרת לא רק… נו… אתה יודע במה זה כרוך, נכון?" תוך שהיא מתחמקת מלענות על השאלה כדי לא למשוך אש מצד גורמים שונים.

בלנקה פלומה היא זמרת ספרדית שהשתתפה באירוויזיון 2023 עם השיר 'EaEa', אז זכתה במקום 17 עם 100 נקודות, בזמן שישראל לא העניקה לה כלל נקודות.

עם פרוץ המלחמה בין ישראל לחמאס, פלומה העלתה תכנים פרו-פלסטיניים לחשבון האינסטגרם שלה וכמובן השתתפה ב"טרנד רפיח" בו שיתפו ברשתות החברתיות תמונת AI של אוהלים רבים עם הכיתוב "All Eyes On Rafah" (בעברית: "כל העיניים על רפיח"). התמיכה בפלסטינים התקבלה בפליאה בקרב הקהל הישראלי, לאחר שהזמרת התארחה באפריל 2023 בישראל כחלק ממסיבת הטרום אירוויזיון המתקיימת בישראל מידי שנה – "ישראל קולינג". במהלך האירוע, היא התראיינה לערוץ היוטיוב שלנו.


 

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 55 שנה.