"אנשים מסביב לזמרת הישראלית היו חמושים וזה הטריד אותי מאוד": נציגי ספרד באירוויזיון 2024 מגיבים בראיון להשתתפותה של ישראל בתחרות האחרונה.

Photo: Alma Bengtsson / Eurovision.tv

כחודש לאחר סיום האירוויזיון 2024, הצמד נבולוסה (Nebulossa), אשר ייצג את ספרד בתחרות, מגיבים בראיון מיוחד לגבי השתתפותה של ישראל והתחושות לאחר האירוע. בנוסף, הם מספרים בפתיחות על התקרית שהתרחשה בין המשלחת הישראלית לבין הנציג.ה האירי.ת במבי ת'אג (Bambie Thug).


 

בראיון לפודקאסט "Querido hater" סיפרו מרי ומארק, חברי הצמד נבולוסה, על תחושותיהם בשבוע האירוויזיון ועל המתח הרב ששרר בתחרות: "היה מתח רב בגלל העובדה שהיו שוטרים חמושים בתוך המלון, צלפים על גגות בניינים, הפגנות והתפרעויות. זה היה החלק המכוער שחווינו באירוויזיון". לדבריה, החלק המטריד ביותר היה תחושת האי-נוחות שנגרמה מהנוכחות הרבה של אנשי ביטחון חמושים.

המתח הגיע לשיאו בחזרת המשפחות שנערכת לקראת גמר האירוויזיון, רגעים ספורים לפני "מצעד הדגלים", כאשר נרשמה תקרית בין המשלחת הישראלית לנציג.ה האירי.ת, באבי ת'אג. "היינו בדרך לחזרה כאשר לפתע פרצה ויכוח קולני בין המשלחות," מספר מארק. "הזמרת האירית זעמה על כך שצולמה ללא הסכמתה."

התקרית החריפה כאשר חברי המשלחת הישראלית, שהיו חמושים, עוררו חששות בקרב הנוכחים. "אנשים מסביב לזמרת הישראלית היו חמושים וזה הטריד אותי מאוד," הודה מארק. "כשהם התחילו לצעוק, היה לי אדם חמוש לצידי ולא ידעתי כיצד יגיב לכל תנועה לא צפויה." בעקבות אותה תקרית במבי ת'אג, כמו גם נמו (Nemo) ומרינה סאטי (Marina Satti), לא עלו לבמה במהלך החזרה של מצעד הדגלים.

מארק הוסיף: "במבי ת'אג צדק.ה בדבריה, בכך שהאירוויזיון זה אנחנו, הקהל שמגיע לשם, ואני חושב שאיגוד השידור האירופי למד משהו השנה. בנוסף, כשאתה מסכים להשתתף בתחרות שישראל מתמודדת בה, אתה מודע לכך ואתה צריך להיות זהיר כשאתה אומר ועושה דברים מסויימים בגלל שיש סביבך מאבטחים חמושים ואני חששתי לבטחונה של אותה ילד.ה מאירלנד".


 

ספרד באירוויזיון 2024

"Zorra" (בעברית "כלבה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הצמד נבולוסה (Nebulossa) שיצג את ספרד באירוויזיון 2024 שהתקיים במאלמו. הצמד ניצח בקדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest 2024". ספרד הגיעה בגמר הגדול למקום 22 עם 30 נקודות, בזמן שישראל לא העניקה ניקוד לספרד.

זו הפעם השביעית בעשור האחרון שספרד מקבלת את אחד מחמשת המקומות האחרונים בגמר האירוויזיון.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 55 שנה.