מועצת העיר של ציריך אישרה שתי הצעות שהוגש בנוגע לאירוח אירוויזיון 2025. כל הפרטים בכתבה.

המרוץ לעיר המארחת לשנת 2025 ממשיך להתגבש כשבציריך מתכוננים להתמודד במכרז לבחירת העיר המארחת, כשהמועד האחרון להרשמה הוא סוף החודש. השבוע אישרה מועצת העיר של ציריך (שטאדטראט) שתי הצעות של המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של שוויץ (Sozialdemokratische Partei der Schweiz– SP) והמפלגה הליברלית הירוקה של שוויץ (Grünliberale Partei der Schweiz – GLP) לאירוח אירוויזיון 2025 בציריך. בהצעותיהם הדגישו שני הצדדים את ההשפעות הכלכליות החיוביות וכן את ההשפעות התדמיתיות והפרסומיות שהאירוויזיון יביא לעיר.

מרקו דנות (Marco Denoth), חבר מועצה מטעם המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, אמר: "אנחנו רוצים להראות שהמועצה עומדת מאחורי האירוע". ראשת העיר קורין מאוך (Corine Mauch), אשר עמדת בראש המפלגה הסוציאל-דמוקרטית תומכת בהצעות וציינה שמועצת העיר עובדת במרץ ו"מוטיבציה גבוהה" על הכנת המועמדות. מועצת העיר "הוקסמה מקסמי נמו".

מפלגת העם השוויצרי (Schweizerische Volkspartei – SVP) הייתה המפלגה היחידה שהתנגדה להצעות, וכינתה את האירוויזיון אירוע "שוביניסטי".
על פי צורת השלטון המוניציפלי בשווייץ, מועצת העיר (שטאדטראט) שאישרה את הצעות האירוח היא הגוף המבצע שמיישם חוקי מוניציפליים, בעוד שהמועצה המוניציפלית (גמיינדראט) היא הגוף המחוקק שמכריז על חוקים ותקנות לעיר. מועצת העיר מבצעת את מה שהמועצה המוניציפלית מחוקקת. ולכן, שתי ההצעות שאושרו יעברו כעת למועצה המוניציפלית של העיר ציריך, שיחליטו האם ההצעות יאומצו ומי מהן מתאימה יותר. במידה והמועצה המוניצפלית תאשר את ההתמודדות במכרז העיר המארחת, אז ציריך תוכל להגיש הצעה רשמית לארח את אירוויזיון 2025.

הערים אשר מעוניינות להתמודד במכרז לאירוח תחרות האירוויזיון יכולות להגיש את מועמדותן עד סוף חודש יוני בעזרת הגשת ספר מכרז מסודר הנותן מענה לכל הדרישות. העיר המארחת תיחשף בסוף אוגוסט. עד כה שישה ערים הביעו עיניים באירוח האירוויזיון: באזל, ז'נבה, ציריך, פריבורג, ברן וביל-ביין, חלקן הודיעו רשמית שייגשו למכרז.

מקור: 20 minuten.

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה בשוויץ בשנים 1956 ו-1989.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!