נציגת ישראל באירוויזיון 2024 עדן גולן, שכבשה על אף האנטישמיות הגוברת את המקום החמישי במאלמו, הופיעה באירוע למען ישראל בניו יורק, בו העניק ראש העיר אריק אדמס את התואר "יום עדן גולן" לכבודה.

המקום החמישי באירוויזיון 2024 במאלמו הוא רק תחילת הדרך עבור נציגת ישראל השנה עדן גולן, שהתמודדה עם אנטישמיות, שנאת ישראל, קללות בוז ואיומי נאצה כחלק מהתמודדותה בתחרות השנה שהתקיימה בשוודיה. הזמרת בת ה-20 הגיעה למקום החמישי למרות הכל, ולמקום השני בהצבעת הקהל, עם השיר "Hurricane". עדן גולן, שהפכה לאחד מסמלי המלחמה והתקווה הישראלית בחודשים האחרונים, כבשה את הטופ 5 באירוויזיון 2024 ומשם הדרך למעלה רק התחילה.

בשבוע שעבר, נחגג "יום ישראל" בניו יורק שבארצות הברית, יום המוקדש כולו לתמיכה של ארה"ב בישראל שלווה בתהלוכה ברחובות המרכזיים של העיר ובאירועים של הקהילה היהודית במדינה ושל תומכי ישראל. אורחת הכבוד של האירוע הייתה עדן גולן, שלקחה חלק במצעד ברחובות העיר כשאלפי מעריצים ותומכים הגיעו נלהבים לראות אותה ולשיר איתה את השיר איתו ייצגה את ישראל השנה בתחרות, שיר שהפך גם הוא לאחד הסמלים והביטויים החזקים ביותר של ישראל במלחמת חרבות ברזל ושל 120 החטופים בעזה. השיא היה שראש עיריית נו יורק, אריק אדמס (Eric Adams) הידוע בתמיכתו החזקה בישראל, הביע מחווה מרגשת לעדן והכריז על ה-4 ביוני כ"יום עדן גולן". ההכרזה נערכה באירוע הגאלה של ארגון "איחוד הצלה" בניו יורק, בו עדן לקחה חלק.
ראש עיריית ניו יורק, אריק אדמס, נכח באירוע הגאלה במנהטן ביום שלישי ה-4 ביוני, שם הכריז על "יום עדן גולן" לכבוד הזמרת הישראלית לאירוויזיון 2024. עדן הופיעה באירוע של "איחוד הצלה" ושרה את שירה לאירוויזיון "Hurricane" בהופעת בכורה בארצות הברית. ראש עיריית ניו יורק אמר: "כולנו צריכים להשתמש בכישרון שלנו, עדן השתמשה בכישרון שלה בצורה אמיתית, ואנחנו יודעים שהיית צריכה לזכות בתחרות".

כאמור אדמס הוא אחד מאנשי הציבור החשובים ביותר בארצות הברית כולה וכראש עיריית ניו יורק הוא אחד הקולות הפרו-ישראליים הבולטים ביותר במדינה, במיוחד מאז טבח ה-7 באוקטובר. אדמס, שהביע את תמיכתו הבלתי מתפשרת בישראל, אמר לעדן גולן באירוע: "אנשים אמרו לנו לא לעשות את מצעד 'יום ישראל', ואני אמרתי, 'לא בזמן שאני ראש העיר'. ואת באת, צעדת איתנו". עדן קיבלה באירוע את "פרס הגבורה" (Hero Award) של "איחוד הצלה" וביצעה שני שירים נוספים: "Rise Up" ו"I Don't Want to Miss a Thing", איתם התמודדה בכוכב הבא לאירוויזיון 2024.

עדן נשאה דברים באירוע על הבמה בניו יורק ואמרה: "זה כבוד ותענוג גדול להיות כאן. לראות את כולכם ולזכות לשיר בשבילכם. כל מה שאתם עושים הוא פשוט יקר מפז, וכל כך חשוב לנו. העונג שלי לחלוק קצת מהאהבה שלי ומהקול שלי איתכם הערב." האירוע של "איחוד הצלה" גייס 20 מיליון דולר לארגון, ובו נאספו בין היתר תרומת של מיליוני דולרים עבור אמבולנסים, תיקים רפואיים ושירותים אחרים. במהלך האירוע, דקת דומייה הוקדשה לקורבנות שנספו בטבח ה-7 באוקטובר.
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת עדן גולן, אשר נבחרה לייצג את ישראל לאחר זכייתה בעונה העשירית של "הכוכב הבא". ישראל עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 194 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות. בהצבעת הקהל ישראל הגיעה למקום השני במרחק של 14 נקודות בלבד מהמקום הראשון.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה ישראל מגיעה לטופ חמש, הישג אליו לא הגיעה מאז רצף ההצלחות בשנים 1998-1999.

מקור: The Jerusalem Post.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.