אמה מוסקט, שייצגה את מלטה באירוויזיון 2022, כמעט עלתה לבימת התחרות עם שיר אחר שמצא את דרכו אל בימת אירוויזיון 2024. באיזה שיר מדובר? כל הפרטים בכתבה.

אמה מוסקט (Emma Muscat), נציגת מלטה לאירוויזיון 2022, עברה דרך ארוכה עד בימת חצי הגמר ב-2022, אך לבסוף הגיעה רק למקום ה-16 בחצי הגמר – רחוק מאוד מעליה לגמר. אבל כעת מתברר שהדברים יכלו להיראות אחרת. מוסקט כמעט עלתה לבמה עם שיר אחר, שבסוף זכה לייצג מדינה אחרת בתחרות האחרונה במאלמו.
כידוע, הזמרת ניצחה בתחרות MESC 2022, תחרות הקדם לבחירת נציג מלטה לאירוויזיון 2022. את הגמר היא ניצחה עם השיר "Out Of Sight" (בעברית: "מחוץ לטווח הראיה"). לא הרבה לאחר הניצחון, פורסם שהזמרת והצוות שלה שוקלים להחליף את השיר. לבסוף, פורסם השיר החדש של הזמרת, "I Am What I Am" (בעברית: "אני מה שאני"). השיר הביא את הזמרת והמדינה אל המקום ה- 16 בחצי הגמר השני בטורינו, עם 47 נקודות בסך הכל.

לפי אתר האירוויזיון היווני, EurovisionFun, מתברר שהצוות המלטזי התלבט בין שני שירים, השיר הנבחר והשיר "Sand", שייצג השנה את דנמרק עם הזמרת סאבה (Saba). גם השיר הזה, כידוע, לא עלה לגמר, כאשר סאבה סיימה בעצמה במקום ה- 12 בחצי הגמר השני של התחרות האחרונה שהתקיימה בשוודיה, עם 36 נקודות. כמובן שלא ניתן לדעת איך אמה הייתה מסיימת עם השיר הזה. כזכור, ב-2022 השופטים קבעו 50% מהתוצאה גם בחצי הגמר, דבר שיכול היה לשנות את התמונה לכאן או לכאן. אבל כידוע, הדברים התגלגלו אחרת, ולנו נשאר רק לדמיין מה היה יכול לקרות.
דנמרק באירוויזיון 2024

"Sand" (בעברית: "חול") הוא שם השיר שבוצע ע"י סאבה (Saba), שייצגה את דנמרק בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024. השיר סיים במקום ה- 12 בחצי הגמר, עם 36 נקודות, ולכן לא העפיל לגמר הגדול. השיר קיבל בחצי הגמר נקודה אחת מהקהל הישראלי. זו השנייה הרביעית ברציפות שדנמרק לא מעפילה לגמר הגדול.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!