רשת הטלוויזיה הגרמנית אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ, ולמרות הדיונים להעביר את אחריות האירוויזיון לערוץ אחר בגרמניה – NDR תמשיך בתפקידה.

תאגיד השידור הגרמני ARD, הודיע כי גרמניה תשתתף באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ. לפני כשבוע הודיעו בגרמניה כי ערוץ הטלוויזיה NDR (בעל הזכויות לשדר עבור גרמניה את תחרות האירוויזיון משנת 1996) צפוי להעביר את שידורי התחרות לערוץ אחר בתוך רשת ARD הגרמנית. למרות זאת, כעת נחשף כי NDR תמשיך לשדר את תחרות האירוויזיון מטעם גרמניה שנה נוספת.
החדשות הללו על המשכה של NDR בתפקידה שנה נוספת הגיעו כהפתעה, שכן כאמור במהלך השנה דיברו כלי תקשורת בגרמניה על שינוי צפוי של הערוץ המשדר, ובמיוחד על כך ש-MRD (ערוץ טלוויזיה נוסף בתוך ARD) תיקח על עצמה את האחריות לשנה הבאה.

אחד השיקולים להעברת האחריות היה תוצאותיה המאכזבות של גרמניה במהדורות האירוויזיון האחרונות. המקום ה-12 אליו הגיעה גרמניה השנה היה מפתיע יחסית, בהתחשב בעובדה שבשנים הקודמות המדינה מצאה את עצמה בתחתית הטבלה שנה אחר שנה, וב-NDR מסרו כי רשת הטלוויזיה לא מוכנה יותר "לספוג את תלונות הקהל כל שנה על הופעות השירים הגרמניים באירוויזיון". נוסף על כך, קדם האירוויזיון "Deutsche Finale 2024" (בעברית: "הגמר הגרמני 2024") שערכה גרמניה השנה ספג ביקורות שליליות רבות, שהיו גם כן חלק מהשיקולים הנוספים להעברת אחריות האירוויזיון לערוץ אחר.

שיקול נוסף היה החלטתן המשותפת של ערוצי הטלוויזיה ARD ו-NDR על דילול תקציבים על מנת לחסוך בהוצאות. עם זאת, נראה שהמקום ה-12 של איזאק (ISAAK) במאלמו, עם השיר "Always On The Run" (התוצאה השנייה הטובה ביותר של גרמניה בעשור האחרון) בלם את התוכנית להעביר את בעלות האירוויזיון לרשת אחרת, לפחות באופן זמני.

למרות ששיטת הבחירה הגרמנית לאירוויזיון 2025 טרם ידועה, מפיק הטלוויזיה ונציג גרמניה באירוויזיון 2000, שטפן ראאב (Stefan Raab), שאף הנחה את אירוויזיון 2011, דיווח כי הוא עובד יחד עם הבמאי דניאל רוזמן (Daniel Rosemann) על דרך בחירה חדשה של נציג/ה ושיר לאירוויזיון, על מנת לשמר ולשפר את הישגיה של גרמניה בתחרות.
גרמניה באירוויזיון 2024

"Always on the Run" (בעברית "תמיד בבריחה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמר איזאק (Isaak) אשר ייצג את גרמניה בגמר הגדול של אירוויזיון 2024. השיר נבחר באמצעות קדם אירוויזיון. גרמניה הגיעה בגמר למקום ה-12 עם 117 נקודות, מתוכם 10 נקודות מצוות השיפוט הישראלי ועוד 8 נקודות מהקהל הישראלי. גרמניה השיגה את המקום ה-10 בקרב צוותי השיפוט ורק את המקום ה-19 בקרב קהל הצופים.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-68 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.

מקור: Eurovisionfun.