אירוויזיון 2025: רייטו פריץ ומוריץ שטאדלר יפיקו את אירוויזיון 2025! מי הם? והאם המינוי שלהם טוב או גרוע לישראל? כל הפרטים בכתבה.

לאחר זכייתם של נמו (Nemo) עם השיר "The Code" באירוויזיון 2024 במאלמו, החלו מיד ההכנות לקראת אירוויזיון 2025 על ידי רשת הטלוויזיה השוויצרית, SRG SSR. השבוע, הודיעה רשת הטלוויזיה כי המפיקים בפועל של התחרות הבאה יהיו רייטו פריץ (Reto Peritz) ומוריץ שטאדלר (Moritz Stadler). השניים ימשיכו להחזיק בתפקידיהם הנוכחיים ברשת הטלוויזיה השוויצרית אך האחריות על פרויקטים שהם מנהלים תפוזר, כדי שיוכלו להתמקד באופן מלא בהפקת האירוויזיון.
רייטו פריץ, בן 51, הוא המנהל של חטיבת הבידור ב-SRF, החטיבה דוברת הגרמנית של רשת הטלוויזיה השוויצרית. בין השנים 2016-2021 הוא היה ראש המשלחת השוויצרית באירוויזיון. פריץ היה חבר בקבוצת המיקוד של האירוויזיון ב-2019 עד 2021.

מוריץ שטאדלר, בן 38, הוא מנהל הפרויקטים ב-RTS, החטיבה דוברת הצרפתית של רשת הטלוויזיה השוויצרית, והוא מילא תפקידים שונים באיגוד השידור האירופי (EBU).

"ארגון אירוויזיון 2025 בשווייץ הוא משימה הרקולסית," צוין בהודעה הרשמית של השידור הציבורי השווייצרי SRG SSR. "שני המנהלים התקשורתיים האלה מתאימים באופן מצוין לתפקיד, בזכות ניסיונם הרב באירוויזיון." עם ההכרזה על צמד המפיקים אמר רייטו פריץ בהתרגשות: "זוהי הזדמנות ייחודית לחגוג את ערכי האירוויזיון ממקום הולדתה של התחרות, בשנת 1956. נשתדל ליצור אירוע שישקף את הגיוון והיופי של שווייץ ויהדהד בקהילה השווייצרית." נזכיר ששוויץ הייתה המדינה הראשונה שאירחה את תחרות האירוויזיון בשנת 1956.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SRG SSR (@srg.ssr)

בשנים בהן רייטו פריץ היה ראש המשלחת השוויצרית, נוהלו קשרים חמים בין שוויץ לישראל באירוויזיון. בשנים אלו, שוויץ הקפידה לפקוד את "Israel Calling", מסיבת האירוויזיון הישראלית, מדי שנה בשנה. מינויו של פריץ לאחד המפיקים הראשיים של אירוויזיון 2025 עשויה להוות צפירת הרגעה לישראל, ומורידה מעט מהחשש לעוינות גם בשנה הבאה.

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה בשוויץ בשנים 1956 ו-1989.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!