רשת הטלוויזיה הפינית הודיעה שתערוך את קדם האירוויזיון בחודש פברואר, ובמקביל מפרסמת את התקנון להשתתפות בקדם האירוויזיון "Uuden Musiikin Kilpailu".

רשת הטלוויזיה הפינית, YLE, אישרה היום את השתתפותה באירוויזיון 2025.  כפי שכבר פורסם כבר בחודש שעבר, הנציג הפיני לאירוויזיון ייבחר דרך קדם האירוויזיון המקומי "Uuden Musiikin Kilpailu", או בשמו המקוצר: UMK, בפעם ה-14 ברציפות. חלון הגשת המועמדות להשתתפות בקדם ייפתח ב-18 באוגוסט, וייסגר שבוע לאחר מכן, ב-25 באוגוסט. כעת, התקנון להשתתפות בתחרות פורסם רשמית כדי שהיוצרים והאמנים יוכלו להתכונן לקראת התחרות, שתתרחש בחודש פברואר הקרוב. אז האם אתם יכולים להשתתף? כל הפרטים.
על מנת להשתתף בתחרות, על המתמודדים לעמוד במספר קריטריונים. בין היתר, בהתאם לחוקי האירוויזיון, על השירים אסור לעבור את רף שלוש הדקות או להיות מפורסמים לפני הראשון בספטמבר של 2024, ועל הזמרים להיות מעל גיל 16 . זמרים יכולים להגיש עד שלושה שירים בהם הם מופיעים כזמרים ראשיים, אך רק אחד ייכנס לתחרות. חברי להקה, לעומת, יכולים להשתתף במספר שירים, וכמו כן, אין הגבלה על כמות השירים שכותבים ומלחינים יכולים לשלוח. על שירים שנשלחים לתחרות מוטל איסור להשתתף גם בתחרויות קדם של מדינות אחרות, ובכל שיר, לפחות זמר אחד וכותב אחד חייבים להיות בעיל אזרחות פינית, או עם מעמד של תושב קבע במדינה – כלומר יוצרים ישראליים המעוניינים לכתוב שיר עבור קדם האירוויזיון הפיני יכולים לעשות זאת במידה וישתפו פעולה לפחות עם יוצר פיני אחד.

לפי הפרסום, ועדה מקצועית תעבור על כל ההגשות, ותראה שכל ההגשות עומדות בכל הקריטריונים הדרושים על מנת להשתתף בתחרות, מתוכם ייבחרו השירים שיתחרו על הכרטיס לשוויץ. הקדם צפוי להתרחש על פי הפרסום בחודש פברואר 2025, כאשר התאריך המדוייק בו תתרחש התחרות יתפרסם בשלב מאוחר יותר.

הקדם הפיני זוכה בשנים האחרונות להצלחה רבה בקרב חובבי אירוויזיון ברחבי אירופה. לאחר רצף כשלונות בעשור הקודם, נראה שהעשור הנוכחי מסתמן כמוצלח מאוד עבור פינלנד, לאחר שהשנה העפילו לגמר בפעם הרביעית ברציפות הישג שלא השיגה מאז סוף שנות ה-2000, ואף בשנה שעברה הצליחה להגיע לאחד ההישגים הכי טובים שלה בתחרות אי פעם, כאשר הזמר קארייה (Käärijä) הגיע למקום השני בגמר שהתרחש בליברפול. בנוסף, פינלנד רשמה הישג נאה כאשרה הגיעה למקום השישי ב-2021.
פינלנד באירוויזיון 2024

"No Rules" (בעברית: "ללא חוקים") הוא שם השיר שבוצע ע"י ווינדוס95מן (Windows95man), אשר נבחר לייצג את פינלנד לאחר זכייתו בקדם האירוויזיון הפיני. פינלנד עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השביעי בחצי הגמר הראשון עם 59 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 38 נקודות. זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה פינלנד העפילה לגמר, הישג אותו השוותה לרצף ההעפלות בין השנים 2006-2009.

מקור: Eurovoix.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-58 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!