אנג'לינה מנגו, בלנקה פלומה ואדורנה חושפות את החוויות מאחורי הקלעים של תחרות האירוויזיון, ונדרשות לענות על השאלה: האם הן מעוניינות לחזור להתמודד שוב בתחרות האירוויזיון? התשובות מפתיעות ומסקרנות.

שלוש כוכבות אירוויזיון השתתפו לאחרונה בפאנל "קולות נשיים בתחרויות אירופאיות" כחלק מאירוע "She Sounds" שאורגן על ידי חברות תקליטים ספרדיות Warner. אנג'לינה מנגו (Angelina Mango), נציגת איטליה באירוויזיון 2024, בלנקה פלומה (Blanca Paloma), נציגת ספרד באירוויזיון 2023, ואדורנה (Edurne), נציגת ספרד באירוויזיון 2015, שיתפו את חוויותיהן מהשתתפותן בתחרות המוזיקלית הגדולה בעולם ונשאלו אם היו חוזרות להתמודד שוב בתחרות האירופית.
אדורנה, שהגיעה למקום 21 עם השיר "Amanecer" אמרה: "הייתי חוזרת בדרך אחרת, אבל כן. אני תמיד אשא את האירוויזיון בליבי". אנג'לינה מנגו, שהגיעה למקום ה-7 השנה עם השיר "La noia", הוסיפה שתשמח לחזור עם גישה אחרת ויותר ניסיון. "זה לא כל כך מה אתה הולך לעשות אלא איך אתה עומד לעשות אותו". בלנקה פלומה, שהגיעה למקום 17 עם השיר "Eaea", אמרה: "כן, הייתי חוזרת, זו הזדמנות לשלוח אמירה עם שיר ותפאורה… עכשיו, אשמח שכולנו נגיע למסקנה שהתחרות היא הדבר הכי פחות חשוב, הדבר החשוב הוא לראות אנשים אמיצים שנחשפים לעולם מספרים את הרגישויות שלהם".

חוויות מהאירוויזיון

שלוש הזמרות דיברו בהתלהבות רבה על חוויותיהן מהתחרות, במיוחד אחרי השערוריות הבלתי פוסקות שמייצר אירוויזיון 2024 מרגע פתיחת העונה ובעקבות הצהרות על המחיר הכבד שהאירוויזיון גובה מאמנים ומשתתפים רבים, כמו דבריה של הנציגה האוקראינית אליושה למשל, שפורסמו לאחרונה אצלנו באתר.

"מבחינה מוזיקלית, האירוויזיון הוא הפסטיבל הכי גדול שיכול להיות", אמרה אדורנה בהתלהבות. "רציתי להיות חלק מההיסטוריה של ספרד באירוויזיון. כשאתה חי את זה מבפנים, יש הרבה עבודה, לחץ ואתה מרגיש מאוד חשוף. אבל צריך להתמודד עם זה בהתלהבות, ברצון וליהנות מהחוויה, לחיות אותה במלואה".

בלנקה פלומה סיפרה שהיא נדבקה בהערצת האירוויזיון מאחותה, ותהליך העבודה על האירוויזיון הפך אותה לחזקה יותר. אנג'לינה מנגו שיתפה על החיים שאחרי הזכייה בפסטיבל סן רמו והבחירה להשתתף באירוויזיון: "אני מאוד שמח וגאה שייצגתי, לא רק את המדינה שלי, אלא את הדור שלי כאמן".
חוויה מרגשת על הבמה

"כשצפיתי בהופעה שלי תהיתי אם זו אני על הבמה ההיא, אם זו אותה בחורה שהייתה בבית לפני שנתיים וכתבה את השירים שלה. האירוויזיון היה הזדמנות למוזיקה שלי לטייל, ואני מאוד שמח ממה שהיא נותנת לי", אמרה אנג'לינה.

בלנקה פלומה תיארה את המעטפת ההפקתית: "את מקיפה את עצמך בצוות שגורם לך להרגיש טוב. הנקודה הזו בטוחה והיכולת ליהנות ממנה היא חיונית". עוד הוסיפה הזמרת: "בשבילי, זה היה כמו מגרש משחקים. אנחנו אוהבים את העבודה שלנו והצוות היה באותה אנרגיה עד כדי כך שמילים היו מיותרות. להסתובב על הבמה היה אתגר ואפילו שכרתי את חדר החזרות הגדול ביותר בגודל של במת האירוויזיון", סיפרה בלנקה פלומה.

אנג'לינה מנגו הוסיפה שההכנות שלה החלו ביום שאחרי הזכייה בפסטיבל סן רמו: "זכיתי לתמיכה של צוות גדול של נשים שעשו בשבילי עבודה מאוד מיוחדת… תמיד ניסיתי לשמור על אותו דחף שמניע אותי במוזיקה. אני אדם שזז הרבה על הבמה. התאמנתי הרבה, אפילו הלכתי לרוץ בבקרים, הרגל שאימצתי מאז".

האיחוד המוזיקלי האירופאי

נזכיר שבסוף עונת אירוויזיון 2024 עלו טענות מצד אמני עבר ואמנים מעונת מאלמו 2024 על אווירה מתוחה ולא נעימה מצד צוות ההפקה של התחרות מאחורי הקלעים. התמונה שמצטיירת על ידי הזמרות בראיון הזה, לעומת זאת, היא שונה ובהירה לחלוטין, ומזכירה לכולנו שיש לכל מטבע שני צדדים. כוכבות האירוויזיון שיתפו שעבורן התוצאה לא חשובה, ויותר מהתחרות ומהמיקום הסופי אליו הגיעו, הדבר החשוב הוא האיחוד המוזיקלי האירופאי.
אנג'לינה מנגו, בלנקה פלומה ואדורנה – מי אתן?

אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) ייצגה את איטליה באירוויזיון 2024 עם השיר "La Noia" (בעברית: "השיעמום"). לאחר זכייתה בפסטיבל סן-רמו האיטלקי. עם השיר היא הצליחה להוביל את איטליה למקום ה-7 באירוויזיון עם 268 נקודות, בפעם השביעית ברציפות שאיטליה מסיימת בעשרת המקומות הראשונים באירוויזיון.

בלנקה פלומה (Blanca Palona) ייצגה את ספרד באירוויזיון 2023 שהתקיים בשנה שעברה בליברפול, בריטניה לאחר זכייתה בקדם האירוויזיון הספרדי Benidorm Fest עם השיר "EAEA", איתו הגיעה למקום ה-17 בגמר האירוויזיון עם 100 נקודות. בלנקה הייתה מהראשונות לצאת נגד ישראל בתחילת מלחמת "חרבות ברזל", שבועות ספורים לאחר טבח ה-7 באוקטובר.

אדורנה (Edurne) ייצגה את ספרד באירוויזיון 2015 בוינה, אוסטריה עם השיר "Amanecer" (בעברית: "זריחה") איתו הגיעה למקום ה-21 מתוך 27 בגמר התחרות עם 15 נקודות בלבד.

 

מקורות: EurovisionSpain.

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה בשוויץ בשנים 1956 ו-1989.