בלגיה באירוויזיון 2025: רשת הטלוויזיה הבלגית פונה לאמנים בהצעה להשתתף בקדם אירוויזיון המקומי "Eurosong 2025".

בלגיה החלה להתכונן לקראת השתתפותה באירוויזיון 2025 עוד לפני הכשלון המפואר של הזמר מוסטי (Mustii), שלא צלח את שלב חצי הגמר עם השיר "Before The Party's Over" (בעברית "לפני שהמסיבה נגמרת") בניגוד לציפיות. כבר ב-9 במאי הכריזה רשת השידור הפלמית, VRT, על כך שהיא מתכננת לבחור את הנציג הבלגי לאירוויזיון 2025 בעזרת קדם האירוויזיון המקומי "Eurosong". אך כעת מתברר שרשת הטלוויזיה החלה לפנות לאמנים שונים בהצעה להשתתף בתחרות המקומית.
הפרטים התגלו בעקבות תגובתו של טום דייס (Tom Dice), שייצג את בלגיה באירוויזיון 2010 וחבר בצמד דה סטארלינגס (The Starlings) שהשתתפה בקדם אירוויזיון בשנה שעברה. דייס ציין במהלך שידור חי באינסטגרם שלו: "אנחנו לא נשתתף ב-'Eurosong 2025'. אמנם פנו אלינו, כמו שפנו לאמנים רבים אחרים. אנחנו כותבים מוזיקה בעצמנו ואנחנו פתוחים לאפשרות ליצור שירים לאמנים אחרים עבור התחרות".

הצמד דה סטארלינגס התמודדו בקדם אירוויזיון הבלגי בשנת 2023 עם השיר "Rollercoaster" (בעברית: "רכבת הרים"). הצמד זכה במקום הראשון בהצבעת הקהל אך דורגו רק במקום החמישי על ידי צוות השופטים. הצמד הגיע לבסוף למקום השני בהפרש של נקודה אחת בלבד מהמקום הראשון, מה שהוביל את הצמד לטעון שהשופטים, וביניהם זוכה האירוויזיון אלכסנדר ריבאק (Alexander Rybak), הם חסרי הבנה במוזיקה וניסו לסכל את זכייתם.

פיטר ואן דה וייר (Peter Van de Veire), הפרשן הפלמי של משדר האירוויזיון, רמז לשינויים בפורמט של ה-"Eurosong". בראיון לאתר songfestival.be במהלך האירוויזיון בשוודיה, הוא אמר: "אנחנו הולכים להציג פורמט חדש של ה-'Eurosong', שלא יהיה שונה באופן קיצוני מהגרסה הקודמת. איך, מה ועם מי – זה יהיה בחודש הבא".
גריט קרמאנס (Gerrit Kerremans), מנהל מחלקת המוזיקה של VRT, מספר שרשת הטלוויזיה מחפשת אמנים שמקבלים מעטפת מקצועית מקיפה. ב-VRT לא מתכננים לפתוח בקול קורא ציבורי לחיפוש מועמדים, אלא פונים לחברות תקליטים, מנהלים ומפיקים מוזיקליים כדי שאלה יציעו אמנים מתאימים לתחרות. "הם יודעים איפה נמצא הכישרון," אמר קרמאנס והוסיף: "בפסטיבל האירוויזיון הרף גבוה, ולכן אנחנו מחפשים אמנים שיכולים להופיע חזק בלייב. בנוסף לכישרון השירה, האמנים חייבים להיות בעלי ניסיון בימתי רב."

המועמדים שיקבלו הזמנה מטעם VRT להשתתף בקדם אירוויזיון הבלגי יתבקשו להגיש שני שירים מקוריים עד חודש ספטמבר. לאחר מכן תתקיים האזנה ויוחלט אילו אמנים ואילו שירים יגיעו לשלב הטלוויזיוני ויתמודדו בתחרות.
בלגיה באירוויזיון 2024

הזמר מוסטי (Mustii) ייצג את בלגיה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 עם השיר "Before The Party's Over" (בעברית: "לפני שהמסיבה נגמרת"). הזמר והשיר נבחרו בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הבלגית. בחצי גמר האירוויזיון הגיע השיר למקום 13 עם 18 נקודות, ולכן לא העפיל לגמר הגדול. השיר הבלגי זכה בחצי הגמר ל-2 נקודות מהקהל הישראלי. זו התוצאה הנמוכה ביותר של בלגיה מאז אירוויזיון 2019, גם אז בלגיה לא עלתה לגמר וזכתה במקום 13 בחצי הגמר.

אירוויזיון 2025: זו תיהיה ההשתתפות ה-66 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".