מרתיח: שופטת פולנייה מודה שדירגה את עדן גולן במקומות האחרונים מתוך התנגדות לפעולותיה של ישראל בעזה – בניגוד לערכי התחרות!

סאגת הצבעות השופטים הפוליטיות בגמר אירוויזיון 2024 נמשכת! לאחר הודאתו של דניאל יוהנסן אלמרהרי (Daniel Johansen Elmrhari) מנורווגיה בהצבעה פוליטית נגד עדן גולן, נציגת ישראל, כעת מודה השופטת הפולנייה נטליה זאסטפה (Natalia Zastepa) בהצבעה פוליטית נגד ישראל בשל הלחימה ברצועת עזה.

בראיון שערכה השופטת לרדיו eska.pl בשבוע שעבר, היא הודתה ואמרה: "חשבתי זמן רב מה לעשות בסיטואציה הזאת (דירוג ישראל) ובסוף החלטתי לדרג את עדן גולן נמוך כדי להראות את התנגדותי להשתתפותה של ישראל בתחרות האירוויזיון. לא רציתי לפגוע בילדה הזו כל כך, אז לא נתתי לה את המקום האחרון, אבל היא הייתה בין האחרונים".
בנוסף הודתה זאסטפה כי עדן גולן זמרת מצוינת וכישרונית, ולמעשה הדגישה בכך את העובדה שהצבעתה לא הייתה אובייקטיבית ולא התייחסה למוזיקליות ולהופעה, אלא לפוליטיקה באופן בלעדי.

ההודאות האלו שמגיעות האחת אחרי השנייה מעלות את השאלה, האם להצבעות השופטים יש לגיטימציה באירוויזיון? האם התחרות לא מאבדת מהערכים המרכזיים שלה? האם כבר לא קיימת היכולת לשים את הפוליטיקה בצד ולהיות ענייניים? נראה כי הסלוגן של התחרות, "United by Music", לא מיושם על ידי גורמים בהפקת האירוויזיון עצמה, והדבר מעורר דאגה בנוגע לעתיד.
פולין באירוויזיון 2024

"The Tower" (בעברית: "המגדל") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת לונה (Luna), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית של רשת הטלוויזיה הפולנית, וייצגה את פולין בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שהתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. לונה סיימה במקום ה-12 בחצי הגמר עם 35 נקודות, ולא העפילה לגמר הגדול.

מקור: eska.pl

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".