אירוויזיון 2025: רשת הטלוויזיה השוויצרית SRG SSR, החלה בהכנות לאירוויזיון 2025 בשטחה וחשפה כי העיר המארחת לאירוויזיון 2025 תיחשף בסוף חודש אוגוסט.

כמעט שלושה שבועות חלפו מאז זכייתה של שוויץ בתחרות האירוויזיון, כשנמו (Nemo) הניף.ה את הגביע לאחר שביצעו את השיר "The Code", וההכנות לקראת אירוויזיון 2025 החלו עם החיפושים אחר העיר המארחת שצפויה לארח את עשרות המתמודדים שיתמודדו באירוויזיון הבא. ערי שוויץ המעוניינות לארח את האירוויזיון הבא יצטרכו להגיש את מועמדותן לרשת הטלוויזיה השוויצרית (SRG SSR) עד סוף יוני, בעוד העיר המארחת תיחשף בסוף אוגוסט.
עוד לפני זכייתה של שוויץ בתחרות, רשת הטלוויזיה השוויצרית הקימה צוות משימה בן שנים-עשר חברים, שיהיה אחראי על ההכנות לאירוח האירוויזיון הבא. הקבוצה התכנסה ביום שני, 13 במאי 2024, בעיר ברן כדי לדון לראשונה בהכנות לקראת אירוויזיון 2025. איגוד השידור האירופי פרסם קטלוג דרישות מהערים המועמדות לאירוח. לערים ובעלי האולמות המארחים הפוטנציאליים, יש כעת עד סוף יוני להגיש את מועמדותן במענה על כל הדרישות.

כאמור, בסוף אוגוסט תיחשף העיר המארחת השוויצרית האידיאלית שתיבחר על ידי רשת הטלוויזיה ואיגוד השידור האירופי. אירוויזיון 2025 יתקיים באמצע חודש מאי, והתאריכים המדויקים טרם נקבעו. במקביל לתהליך בחירת העיר, צוות המשימה עובד בימים אלה על פרויקטים נוספים לאירוויזיון הבא: בחירת ההנהלה הכוללת (המפיק בפועל), הנהלת ההפקה, מפיק התוכנית, מפיק התוכן, ראש אגף האבטחה, מנהל השיווק ועוד. בהקשר זה, צוות המשימה עובד ישירות מול איגוד השידור האירופי ונעזר בניסיונו והמלצותיו. כרגע עובדים בפרויקט עובדי רשת הטלוויזיה ואנשי איגוד השידור האירופי, ובשלב הבא יצטרפו גורמים חיצוניים.

הערים שהביעו עניין באירוח התחרות הן: ציריך, באזל, סנט גאלן וז'נבה, אך נראה כי ההצעה של ציריך היא ההצעה הכי מתאימה לאירוח מבחינת סדרי גודל.

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועם של הזמר.ת נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה במדינה בשנים 1956 ו-1989.

מקור: SRG SSR.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!