אחרי טינה קרול, הזמרת האוקראינית אליושה חושפת את המחיר הכבד של התמודדות באירוויזיון ואומרת: "אני לא מעוניינת לייצג את אוקראינה באירוויזיון שוב!"

אחרי שזמרת האוקראינית טינה קרול (Tina Karol) חשפה שתשמח לחזור להתמודד באירוויזיון במידה ותהיה לה אפשרות, הזמרת אלנה טופוליה ׁׁ(Elena Topolya) הידועה תחת הכינוי אליושה שייצגה את אוקראינה באירוויזיון 2010 וזכתה במקום הרביעי עם שירה "Sweet People", חושפת כי היא אינה מעוניינת לייצג את המדינה פעם נוספת באירוויזיון בשל המחיר הכבד.
הזמרת הודתה כי היא אינה מעוניינת לייצג את אוקראינה פעם נוספת באירוויזיון, קודם כל בגלל העלות הכספית היקרה של ההשתתפות באירוויזיון. היא מספרת: "הלוויתי כסף, ההופעה באירוויזיון עלתה לי יותר מ-400 אלף דולר. זה היה באוסלו, נורווגיה (יעד יקר), והיו הרבה שאיפות לשיפור ההופעה שלנו באירוויזיון, כל זה עלה המון כסף".

אליושה מספרת כי היא לא הייתה צריכה להחזיר חלק מההלוואות שלה, אנשים פשוט ויתרו לה על החוב שלה כלפיהם. היא מותחת ביקורת כלפי הממשלה האוקראינית ואומרת שכשחזרה לאוקראינה היא לא קיבלה מענק כספי אלא מתנה סמלית; "כשחזרתי לאוקראינה, קיבלתי יצירה של אמן אוקראיני כמתנה. יצירה שנראתה כאילו הודפסה במדפסת".

אליושה סיפרה גם כי לא תכננה להשתתף באירוויזיון בשנת 2010, ועשתה זאת בהוראת המפיק שלה, ואדים ליסיצה (Vadim Lisitsa), שהיה בין כותבי השיר ורשם אותה לקדם האירוויזיון של אותה השנה, בו היא זכתה והפכה לנציגת אוקראינה. לבסוף הזמרת זכתה במקום העשירי בגמר האירוויזיון, עם 108 נקודות, מתוכם 2 נקודות מישראל.
אוקראינה באירוויזיון 2024

 ג'רי הייל (Jerry Heil) ואליונה אליונה (Alyona Alyona) ייצגו את אוקראינה באירוויזיון 2024 עם השיר "Teresa & Maria" (בעברית: "תרזה ומריה"). הצמד נבחר לאחר שזכה בקדם האירוויזיון האוקראיני "Vidbir 2024". אוקראינה זכתה במקום השלישי בגמר האירוויזיון עם 453 נקודות, מתוכם 8 נקודות מהשופטים בישראל ו-10 נקודות מהקהל הישראלי. השיר האוקראיני הוא השיר הראשון מאז 2002 ששובץ כשיר מספר 2 בסדר השירים בגמר האירוויזיון ומצליח להתברג בטופ 5. השיבוץ כשיר מספר 2 נחשב לשיבוץ הקשה ביותר על פי הסטטיסטיקה של התחרות.

מקור: newsyou.info

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!