אירוויזיון 2025: ציריך, אחת המועמדות המובילות לאירוח האירוויזיון בשוויץ, חושפת פרטים חדשים בנוגע להצעתה ואף חושפת את התאריך המשוער בו תתקיים התחרות.

שבועיים ןחצי חלפו מאז זכייתה של שוויץ בתחרות האירוויזיון, כשנמו (Nemo) הניף.ה את הגביע לאחר שביצע את השיר "The Code", וההכנות לקראת אירוויזיון 2025 החלו עם החיפושים אחר העיר המארחת שצפויה לארח את עשרות המתמודדים שיתמודדו באירוויזיון הבא.

ציריך, העיר הגדולה ביותר בשווייץ, בעלת התשתית התיירותית הגדולה ביותר והאולם המקורה "Hallenstadion" הגדול ביותר במדינה, אישרה כי היא בוחנת הצעות לאירוח האירוויזיון. דובר העירייה אמר כי הגשת ההצעות נבדקת "בעדיפות גבוהה". עיריית ציריך הודיעה כי היא תקבל את ההחלטה האם להגיש הצעה לאירוח האירוויזיון עד חודש יוני הקרוב.
בשלב זה לא ברור איזה אולם עשוי לארח את התחרות במידה וציריך תיבחר כעיר המארחת, אך סביר להניח כי "Hallenstadion", האולם המקורה הגדול ביותר בשווייץ שמכיל 13 אלף מקומות, נבחן כאפשרות המרכזית. מנכ"ל הארנה, פיליפ מוסהאפן (Philipp Musshafen), כבר יצא בהצהרה נלהבת בה הוא מאשר פרטים: "האירוויזיון הוא אירוע המוזיקה הגדול ביותר בעולם, 180 מיליון צופים! זה יכול להיות פרסום חיובי לא רק לציריך אלא גם ל"Hallenstadion". נאמר לנו לשריין בין שישה לשמונה שבועות בין אפריל לאמצע מאי, כשתאריך אפשרי ולא רשמי של הגמר הגדול הוא ה-10 במאי".

לצד ציריך, הערים שהביעו עניין באירוח התחרות הן: באזל, סנט גאלן וז'נבה, אך נראה כי ההצעה של ציריך היא ההצעה הכי מתאימה לאירוח מבחינת סדרי גודל.

מועצת המנהלים של רשת הטלוויזיה השוויצרית, SRG SSR, אישרה את הקמתה של קבוצת עבודה מקצועית עבור הפקת אירוויזיון 2025. הקבוצה התכנסה ביום שני, 13 במאי 2024, בעיר ברן כדי לדון לראשונה בהכנות לקראת אירוויזיון 2025. רשת הטלוויזיה אישרה כי הם שואפים לבחור עיר מארחת עד חודש ספטמבר.

אירוויזיון 2025: תחרות האירוויזיון ה-69 תתקיים בשוויץ, לאחר זכייתה השלישית בהיסטוריה של שוויץ עם השיר "The Code", בביצועו של הזמר נמו (Nemo). זאת תהיה הפעם השלישית שבה התחרות תתארח בשוויץ, לאחר שהתחרות התארחה במדינה בשנים 1956 ו-1989.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!