קרואטיה באירוויזיון 2024: זוכה המקום השני באירוויזיון 2024, בייבי לזניה, ממשיך לכבוש פסגות עם זכייתו בפרס "You're A Vision" לשנת 2024 על הלבוש הבולט ביותר בתחרות. כל הפרטים בכתבה.

עוד לא עבר חודש מההישג הגבוה ביותר של קרואטיה בתולדות התחרות, עם זכייתו של בייבי לזניה (Baby Lasagna) והשיר "Rim Tim Tagi Dim" במקום השני באירוויזיון 2024 ובמקום הראשון בהצבעת הקהל. כעת, לאחר שזכה בקבלת פנים חמה בבירה הקרואטית זאגרב וקיבל מענק ממשלתי של 50,000 יורו אותו תרם לבתי חולים, בייבי לזניה זכה בפרס חדש – פרס "You're A Vision" של אתר האירוויזיון הבלגי songfestival.be. פרס זה, המוענק מאז שנת 2022 הוא יורשו של פרס "ברברה דקס" (Barbara Dex), פרס שחולק מדי שנה באתר הבלגי לנציג האירוויזיון בעל הלבוש המכוער ביותר. פרס זה חדל מלהתקיים בשנת 2022 ובמקומו נחנך פרס "You're A Vision" המוענק מדי שנה לנציג האירוויזיון בעל הלבוש הייחודי והבולט ביותר. פרס זה הוא אמנם גלגול של פרס ברברה דקס אך הוא חיובי יותר ומציין את האייקוניות של הלבוש איתו הופיע נציג האירוויזיון הזוכה בפרס.

כזכור, בייבי לזניה לבש בהופעה על בימת האירוויזיון חולצת תחרה, וסט בורדו מעוטר, שרוולים רחבים ומכנסיים לבנים. הלבוש של הזמר ושל רקדני הרקע מרמזים ללבוש הקרואטי המסורתי בשילוב אלמנטים של רוק. התלבושת היא זו שהעניקה לו את הפרס שהכתיר אותו כלבוש המיוחד והבולט ביותר באירוויזיון 2024. הפרס נקבע על ידי הצבעת הקהל שנערכה באתר הבלגי ובסיומה הזמר הקרואטי הוכתר כמנצח. מי זכה במקומות השני והשלישי וחולקים את הפודיום עם בייבי לזניה?
במקום השני זכה.תה הזמר.ת במבי ת'אג (Bambie Thug) שייצג.ה את אירלנד והגיע.ה למקום השישי בגמר האירוויזיון עם השיר "Doomsday Blue". במבי לבש.ה בביצוע על בימת האירוויזיון לבוש שחור עטוף בנוצות וצורת קרניים שחורות על הראש. בקטע הסיום של השיר הלבוש הקודר מוסר ובמקומו מופיע לבוש צמוד וססגוני בצבעי ורוד-לבן-תכלת, צבעי הדגל הטרנסג'נדרי.

במקום השלישי זכה נציג הולנד יוסט קליין (Joost Klein) שנפסל מגמר האירוויזיון לאחר שהצליח להעפיל אליו מחצי הגמר השני (בו זכה במקום השני, מקום אחד מאחורי ישראל). יוסט הופיע עם שירו "Europapa" בלבוש חליפה כחולה עטורת כתפיות גבוהות ומכנסיים רחבים כחולים, בצבע הדומה לרקע הכחול של דגל האיחוד האירופי.קרואטיה באירוויזיון 2024

"Rim Tim Tagi Dim" הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר בייבי לזניה (Baby Lasagna), אשר נבחר לייצג את קרואטיה לאחר זכייתו בקדם האירוויזיון הקרואטי. קרואטיה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השני עם 547 נקודות. קרואטיה ניצחה בהצבעת הקהל אך בשקלול הסופי סיימה במקום השני. זהו ההישג הכי טוב אליו מגיעה קרואטיה בכל שנות השתתפותה.

מקור: songfestival.be.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-29 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2024 לאחר שסיימה במקום השני עם השיר "Rim Tim Tagi Dim" בביצועו של הזמר בייבי לזניה.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!