אחרי אירוויזיון סוער בשוודיה, עדן גולן קיבלה הצעה מפתיעה יום לאחר הגמר, אך היא נאלצת לסרב בנימוס לתפקיד המאתגר: "מעדיפה להתרכז במוזיקה!"

לאחר שייצגה את ישראל באירוויזיון בתקופה לא פשוטה בכלל ולאחר שעמדה באומץ סביב קריאות הבוז הרבות בעיר מאלמו העוינת, עדן גולן קיבלה הצעה רשמית, כבר למחרת גמר האירוויזיון, לשמש כשגרירת הסברה רשמית מטעם משרד החוץ באירופה. את ההצעה קיבלה הזמרת משר החוץ ישראל כץ, כשבמשרד החוץ קיוו שעדן תעזור להסביר את מדינת ישראל בתקופת המלחמה, ותשמש כקו ראשון למלחמה באנטישמיות. רבים קיוו שהיא תיענה להצעה, אחרי ששימשה כמעין מסבירה בעל כורכה כנציגת ישראל בתחרות, אך בסביבתה של עדן מאשרים שעדן סירבה בנימוס להצעה.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
על פי אותם גורמים המקורבים לזמרת, עדן קיבלה מספר רב של הצעות מגורמים שונים, אבל עדן מעדיפה להתמקד במוזיקה שלה ובקריירה שלה, כך שנאלצה לדחות את הצעתו של שר החוץ כץ. בינתיים, נראה שעדן באמת מתמקדת במוזיקה. מאז חזרתה לארץ, הספיקה עדן גולן להופיע בעצרת לשחרור החטופים ולבצע את הגרסה המקורית של השיר שלה, "October Rain" – "הגשם של אוקטובר", שנפסל מהתחרות בטענה לשימוש פוליטי במלחמה, דבר שאסור על פי חוקי התחרות.

על פי גורמים במשרד החוץ, השר ישראל כץ גיבש תוכנית בשבועות האחרונים להסברה ברחבי העולם, הכוללת רשימת שמות מיוחדים, רבים ומוכרים, שיוכלו להציג את פניה היפות של ישראל ואת הצד שלה במלחמה שנכפתה עלינו, ובין השמות השר כץ בנה גם על עדן גולן, שהרשימה רבים ביכולת שלה לעמוד מול קהל עוין, ושסיימה במקום החמישי כנגד כל הסיכויים, אך כאמור, נראה שעדן מעדיפה להישאר מחוץ לזירה הפוליטי בשלב זה.

גולן אינה היחידה שפנו אליה בהקשר זה, משרד החוץ פנה לרשימה מלאה של אנשים ופנים מוכרות בעולם. אנשים רבים לקחו על עצמם תפקידי הסברה גם ללא תפקיד רשמי של משרד החוץ. בין היתר נמצאת זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי, והזמרת ומתמודדת אירוויזיון 2023, נועה קירל, אשר מאז תחילת המלחמה מנצלות את מעמדן הבינלאומי וההיכרות עם הקהל הרחב על מנת להסביר את ישראל לכל מי שעוקב אחריהן ברשתות החברתיות.

בנימה אישית נציין כאן, שלדעתנו עדן עשתה בחירה הגיונית ומובנת כאשר סירבה להצעה זו, עדן היא זמרת, ולמרות שייצגה אותנו בכבוד רב ובגאווה במאלמו המסוכנת והעוינת, עליה להמשיך ולפתח את הקריירה שלה שנמצאת רק בתחילת דרכה.
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת עדן גולן, אשר נבחרה לייצג את ישראל לאחר זכייתה בעונה העשירית של "הכוכב הבא". ישראל עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 194 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות. בהצבעת הקהל ישראל הגיעה למקום השני במרחק של 14 נקודות בלבד מהמקום הראשון.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה ישראל מגיעה לטופ חמש, הישג אליו לא הגיעה מאז רצף ההצלחות בשנים 1998-1999.

מקורות: YNET.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.