קרואטיה מביעה עיניין בהשתתפות באירוויזיון 2025 ומתכוונת להתחיל בהכנות בקרוב. כל הפרטים בכתבה.

בייבי לזניה (Baby Lasagna), נציג קרואטיה באירוויזיון 2024, אשר זכה במקום השני באירוויזיון 2024 עם השיר "Rim Tim Tagi Dim", הביא למדינתו את המיקום הטוב ביותר אי פעם בתחרות – והשאיפה בקרואטיה לשמור על ההישג המדהים גם בשנה הבאה. קרואטיה הודיעה על כוונתיה להשתתף בתחרות האירוויזיון בשנה הבאה ובקרוב מאוד תכל בהכנות לקראת האירוע הבינלאומי. בראיון עם טומיסלב שטנגל (Tomislav Štengl), ראש המשלחת הקרואטית לאירוויזיון, חשף שטנגל את התוכניות והציפיות מהתחרות הבאה.
פתיחת ההרשמה וקול קורא לאמנים

שטנגל הדגיש את רצונה של קרואטיה לראות מגוון רחב של אמנים נרשמים לתחרות. "אנחנו מתחילים לעבוד על תקנון חדש, ופותחים קול קורא עם התקווה שעל גל ההצלחה של לט 3 (LET 3) ובייבי לזניה (Baby Lasagna) יירשמו אמנים מכל סוגי המוזיקה, צעירים וותיקים כאחד. כל מי שיש לו שיר טוב, שיגיש מועמדות," אמר שטנגל.

לפי דבריו של שטנגל, המטרה היא למשוך אמנים ממגוון ז'אנרים מוזיקליים כדי להציג את התרבות המוזיקלית העשירה של קרואטיה. ההצלחה של אמנים כמו לט 3  ובייבי לזניה בשנים האחרונות העלתה את המודעות לתחרות בקרב הציבור הקרואטי, שהביאו לנתוני צפייה גבוהים מהרגיל, ושטנגל מקווה שההצלחה הזו תביא עוד אמנים להשתתף בתחרות.

שמונה מדינות הביעו עיניין באירוויזיון 2025

שמונה מדינות הביעו עיניין עד כה בהשתתפות באירוויזיון 2025: שוויץ המארחת, אוסטריה, בלגיה, דנמרק, לוקסמבורג, מלטה, ספרד וקרואטיה.
קרואטיה באירוויזיון 2024

"Rim Tim Tagi Dim" הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר בייבי לזניה (Baby Lasagna), אשר נבחר לייצג את קרואטיה לאחר זכייתו בקדם האירוויזיון הקרואטי. קרואטיה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השני עם 547 נקודות. קרואטיה ניצחה בהצבעת הקהל אך בשקלול הסופי סיימה במקום השני. זהו ההישג הטוב ביותר אליו מגיעה קרואטיה בכל שנות השתתפותה.

מקור: HRT

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-29 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2024 לאחר שסיימה במקום השני עם השיר "Rim Tim Tagi Dim" בביצועו של הזמר בייבי לזניה.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!