ספרד פתחה את ההרשמה ל-Benidorm Fest 2025, באמצעותו ייבחר נציג ספרד לאירוויזיון 2025. ההרשמה פתוחה עד 10 באוקטובר. הפסטיבל יכלול 16 שירים. כל הפרטים בכתבה.

ספרד הכריזה על רצונה להתמודד באירוויזיון 2025 כבר ביום בו נבחר הצמד הספרדי, נבולוסה (Nebulossa), לאחר שזכה בקדם אירוויזיון המקומי ב-3 בפברואר 2025. רשת הטלוויזיה הספרדית הכריזה בעבר על קיום הפסטיבל "Benidorm Fest" לשנת 2025, שבאמצעותו ייבחר שוב הנציג הספרדי לאירוויזיון הבא. למעשה, כבר בסוף 2021 הכריזה ספרד כי תערוך את הקדם הספרדי לפחות עד 2025.

היום, פתחה רשת הטלוויזיה הספרדית (RTVE) את תהליך הגשת השירים ל-Benidorm Fest 2025, והציגה את הכללים לפסטיבל של השנה הבאה.תהליך ההגשה והכללים

תהליך הגשת השירים נפתח היום ויישאר פתוח עד ל-10 באוקטובר. בנוסף, ב-RTVE שומרים לעצמם אפשרות לשלוח הזמנות ישירות לאמנים מצליחים במטרה לשלב אותם בקדם האירוויזיון הספרדי. על מנת להשתתף בפסטיבל. טופס ההרשמה נמצא כאן – לחצו על הקישור!

בין הכללים בתקנון של Benidorm Fest 2025:

  • האמנים חייבים להיות בני 16 לפחות ב-1 במאי 2025. במקרה של אמן קטין, נדרשת הסכמת הורה או אפוטרופוס.
  • אמני סולו חייבים להיות אזרחי ספרד או תושבי קבע בספרד.
  • לפחות 50% מחברי להקה חייבים להיות אזרחי ספרד או תושבי קבע בספרד.
  • לפחות אחד מהמלחינים של השיר חייב להיות אזרח ספרד או תושב קבע בספרד.
  • השירים חייבים להיות באחת מהשפות הרשמיות של ספרד (ספרדית, בסקית, קטלאנית, גליציאנית או אראנזית).
  • ניתן לכלול עד 40% מהשיר בשפה אחרת.
  • השירים חייבים להיות מקוריים ובאורך של בין 2:30 ל-3:00 דקות.
  • ל-RTVE יש את הזכות לפסול כל שיר שאינו עומד בתקנות.

התקנון המלא נמצא כאן – לחצו על הקישור!

לאחר סיום תהליך ההגשה, ועדה מטעם RTVE תבחן את השירים ותבחר 16 שירים להשתתף בפסטיבל, לצד שישה שירים שישמשו כגיבוי למקרה שהשירים הנבחרים יפרשו או ייפסלו.הפיכת Benidorm Fest לפסטיבל עצמאי ומסורתי

במקביל לאישור ההשתתפות באירוויזיון 2025, רשת הטלוויזיה הספרדית הודיעה על הכוונה להפוך את פסטיבל "Benidorm Fest" לפסטיבל ייחודי ולא לעשות בו שימוש רק כקדם אירוויזיון מקומי. ריידן (Rayden), אחד מהמשתתפים בתחרות הבנידורם הראשונה ב-2022 וכיום משמש כיועץ מוזיקלי בפסטיבל, אף ציין שיש להתרחק מ"עניין האירוויזיון", ומדגיש שזו גם הזדמנות מצוינת לאומנים להתפרסם ולגדול במדינה.

במפגש שנערך בפברואר באולפנים של רשת הטלוויזיה הספרדית נאמר שיש רצון להפוך את הפסטיבל לפסטיבל מסורתי כמו "Sanremo", הפסטיבל האיטלקי אשר דרכו נבחר הנציג האיטלקי לתחרות האירוויזיון, אך הייצוג לתחרות אינו נחשב כמטרת הפסטיבל הראשית.ספרד באירוויזיון 2024

"Zorra" (בעברית "כלבה") הוא שם השיר שבוצע ע"י הצמד נבולוסה (Nebulossa), אשר נבחרו לייצג את ספרד לאחר זכייתם בקדם האירוויזיון הספרדי. ספרד, שמשתתפת אוטומטית בגמר מידי שנה, הגיעה בגמר הגדול למקום ה-22 עם 30 נקודות.

מקור: RTVE.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!