עדן גולן מתקשה לעמוד בצילה של נועה קירל: האם ‘הוריקן’ מסעיר את אירופה? קבלו את הנתונים העדכניים על מצב מצעדי המוזיקה באירופה.

עדן גולן, נציגת ישראל באירוויזיון עם שירה "Hurricane", אמנם זכתה במקום החמישי באירוויזיון – אך היא לא מצליחה לשחזר את ההצלחה הגדולה של קודמתה נועה קירל. שבוע לאחר התחרות, נכנס השיר הישראלי באירוויזיון למקום ה-24 במצעד הליטאי (AGATA), למקום ה-29 במצעד השוויצרי ולמקום ה-47 במצעד השוודי. עדן גולן לא הצליחה לחדור למצעד 100 הגדולים הבריטי שנחשב למצעד היוקרתי באירופה.

ההצלחה החלקית של עדן גולן עומדת בניגוד גמור להצלחה של נועה קירל עם השיר "Unicorn", שהצליחה לחדור למצעדים ביוון, ליטא, איסלנד, פינלנד, לטביה, פולין, שוודיה, נורווגיה, אירלנד, אוסטריה, שוויץ, הולנד, צ'כיה ואפילו בריטניה – שם התמקמה בשיא במקום ה-45 במצעד.
ההצלחה החלקית באירופה מגיעה ברקע המלחמה בין ישראל לחמאס, מצב ההסברה הבעייתי מאוד של ישראל, חוסר הלגיטימציה באירופה שפוגע בישראל ברבדים שונים וכמובן החרם והחשש להשמיע שירים ישראליים בתחנות הרדיו באירופה – כל אלה מקשים על עדן גולן לחדור ללב הקהל האירופי.

יחד עם זאת, בישראל עדן זוכה דווקא להצלחה גדולה. "הוריקן" כבש השבוע את המקום הראשון במצעד השבועי של גלגל"צ ובנוסף כבש את המקום הראשון במצעד ההשמעות של מדיה פורסט, שמרכז את כמות ההשמעות של השירים אשר מתנגנים בתחנות הרדיו השונות בישראל.

מי שכן זוכה להצלחה הם השירים של שוויץ וקרואטיה שחדרו לתוך מצעדים רבים באירופה וביניהם גם המצעד הבריטי. השיר השוויצרי נכנס למקום ה-18 במצעד הבריטי ואילו השיר הקרואטי נכנס למקום 36. עוד מדינה שזוכה להצלחה היא הולנד, שאמנם נפסלה אך כבשה את המקום הראשון במצעדים בהולנד, ליטא ובלגיה ונכנסה לטופ 5 גם בפינלנד ושוודיה.

בסך הכל נכנסו חמישה שירים מתוך אירוויזיון 2024 למצעד הבריטי (שווייץ, קרואטיה, הולנד, בריטניה ואירלנד), אך מדובר בירידה כללית בפופולריות של התחרות בקרב המאזינים הבריטיים בהשוואה לשנה שעברה. במצעד של 2023, שלושה שירים נכנסו ישירות לעשירייה הראשונה של המצעד, ו-12 שירים סה"כ נכנסו למצעד ככלל. השנה המיקום הגבוה ביותר של שיר אירוויזיון הוא המקום ה-18 (שוויץ).
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת עדן גולן, אשר נבחרה לייצג את ישראל לאחר זכייתה בעונה העשירית של "הכוכב הבא". ישראל עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 194 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות. בהצבעת הקהל ישראל הגיעה למקום השני במרחק של 14 נקודות בלבד מהמקום הראשון.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה ישראל מגיעה לטופ חמש, הישג אליו לא הגיעה מאז רצף ההצלחות בשנים 1998-1999.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!