לאחר רצף הכישלונות בתחרויות האחרונות, במלטה מכריזים על מחנה הכתיבה לאירוויזיון 2025, בשיתוף עם מפיקי השיר הזוכה מאירוויזיון 2024, "The Code". השיר המלטזי לאירוויזיון 2025 עשוי להיווצר במחנה הכתיבה.

מלטה מתכוננת לקראת אירוויזיון 2025: לאחר שמלטה נכשלה בהעפלה לגמר זו השנה השלישית ברציפות, במלטה כבר מתכוננים אל האירוויזיון בשנה הבאה. בפוסט שפורסם באינסטגרם, הכריזה רשת הטלוויזיה המלטזית, PBS, על מחנה הכתיבה "The Malta Eurovision Song Contest Music Exchange Camp", אשר ישמש לכתיבת השירים שיתמודדו בקדם אירוויזיון בשנת 2025. במסגרת מחנה הכתיבה ייבחר גם השיר שייצג את מלטה באירוויזיון הילדים 2024, שיתקיים בנובמבר הקרוב במדריד.
מחנה הכתיבה מתרחש זו השנה השנייה ברציפות, לאחר שהשיר שנבחר לייצג את מלטה באירוויזיון 2024, "LOOP" שבוצע ע"י הזמרת שרה בוניצ'י, נכתב במסגרתו. לאחר שזו לא הצליחה לעלות לגמר האירוויזיון השנה, במלטה שולפים את התותחים הכבדים, ומודיעים שמי שייקחו חלק במחנה הם צוות ההפקה של השיר שניצח באירוויזיון 2024, "The Code". אין ספק שמלטה מכוונים גבוה לקראת שנה הבאה, ומקווה להעפיל לגמר ולהגיע למקום גבוה בשנה הבאה.

במחנה הכתיבה, על פי הפוסט, צפויות להתקיים הרצאות מיוחדות על הפקת מוזיקה, ובאופן ספציפי על מוזיקה עממית מלטזית, והרצאות על כתיבת שירים באירוויזיון. המחנה צפוי להתרחש בין ה- 16 ל- 21 ליוני, כאשר ההרשמה למחנה תיסגר ביום שני הקרוב, ב – 20 למאי, רק שבוע וחצי לאחר גמר האירוויזיון האחרון.

אמנים וכותבי שירים מלטזיים יקבלו הזדמנות להיפגש, להחליף רעיונות ולעבוד עם כותבי שירים בינלאומיים. שיתוף הפעולה, שיימשך שישה ימים, יביא לכ-60 שירים חדשים כשהאמנים המתאימים יוכלו לבחור להמשיך ולפתח את השירים החדשים כחלק מהשתתפותם בקדם האירוויזיון המקומי – "MESC 2025".

להרשמה היכנסו לאתר: eurovision.pbs.mt


מלטה באירוויזיון 2024

"Loop" (בעברית: "לולאה") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת שרה בוניצ'י (Sarah Bonnici), אשר נבחרה לייצג את מלטה לאחר זכייתה בקדם האירוויזיון המלטזי. מלטה לא העפילה לגמר, לאחר שהגיעה למקום ה-16 והאחרון בחצי הגמר השני עם 13 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה מלטה מסיימת במקום האחרון בשלב חצאי הגמר, והפעם החמישית בסך הכל מאז הצטרפה לתחרות ב-1971. בנוסף, מלטה לא מעפילה לגמר בפעם השלישית ברציפות, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-37 של מלטה באירוויזיון. מלטה הצטרפה לתחרות ב-1971 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 ובאירוויזיון 2005 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!