רשת הטלוויזיה הבולגרית בוחנת חזרה אפשרית של המדינה לתחרות האירוויזיון בשנת 2025, והפעם לצמיתות.

רשת הטלוויזיה הבולגרית (BNT) פרשה מתחרות האירוויזיון לאחר אירוויזיון 2022 בשל קשיים כלכליים ולא הראתה סימן לחזרה עתידית לתחרות. באותה שנה, להקת אינטלג'נט מיוזיק פרוג'קט (Intellegent Music Project) ייצגה את המדינה ולא העפילה לגמר הגדול. כעת, המדינה בהחלט בוחנת את האפשרות לשוב לתחרות באופן קבוע.
לפי חשבון הטוויטר הרשמי של BNT, משלחת מבולגריה נכחה במאלמו, שוודיה – שם נערך האירוויזיון האחרון. המשלחת כללה אמנים ומפיקים, שבחנו את הקרקע לחזרתה של בולגריה לאירוויזיון. אם התוכניות יתממשו, הרעיון הוא שחזרתה של בולגריה תהיה לצמיתות.

באותו פרסום מוסיפים כי הקהל בבולגריה בשל לחזרתה לתחרות וכי חובבי אירוויזיון רבים ישמחו לראות את המדינה בתחרות. נראה שגם קהל חובבי האירוויזיון הבינלאומי ישמח לראות את בולגריה בתחרות, שכן המדינה הגיעה לכמה הישגים מרשימים – מקום 2 ב-2017, מקום 4 ב-2016 ופייבוריטית לזכייה ב-2020 שהתבטל בסופו של דבר בשל נגיף הקורונה.
בולגריה באירוויזיון

בולגריה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-2005, ומאז התמודדה בתחרות 14 פעמים. בולגריה פרשה לראשונה מהתחרות ב-2014 עקב סיבות כלכליות וחזרה לתחרות ב-2016. בולגריה פרשה פעם נוספת מהתחרות ב-2019, שוב עקב נסיבות כלכליות.

בשנים הראשונות להשתתפותה בתחרות, בולגריה העפילה לגמר פעם אחת בלבד ב-2007 והגיעה למקום החמישי. בכל שאר ההשתתפויות שלה, כשלה בולגריה מלהעפיל לגמר הגדול. הקאמבק לתחרות ב-2016 סומן כהצלחה גדולה, ובולגריה כבשה פעמיים את הטופ חמש בגמר הגדול והגיעה פעמיים נוספות לגמר.

השיר שייצג את בולגריה באירוויזיון 2022 לפני שפרשה:

מקורEurovisionfun.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!