בעקבות אי ההעפלה של איסלנד לאירוויזיון, ראש המשלחת האיסלנדית מצהיר על האפשרות שיערכו שינויים בקדם האירוויזיון המקומי בעתיד.

לאחר שהמשלחת האיסלנדית לאירוויזיון שבה למולדתה, התראיין ראש המשלחת האיסלנדית לאירוויזיון 2024, רונאר פרייר (Rúnar Freyr), לרשת הטלוויזיה האיסלנדית (RÚV). שם הוא מסכם את התחרות וגם מצהיר מה מצפה לנו בעתיד, ובין היתר, על שינוי אפשרי בתחרות קדם האירוויזיון האיסלנדית, Söngvakeppninn. "אנחנו תמיד בוחנים שינוים אפשריים בפורמט", הוא אומר. "הפורמט לא מפסיק להשתנות מאז שהצטרפנו לתחרות ב – 1986. אנחנו כל הזמן חושבים איך אנחנו יכולים להשתפר ואיפה, אם זה בדרך בא אנו בוחרים את השירים, איך המלחינים נבחרים, אנחנו כל הזמן מסתכלים על אפשרויות לשינוי".
 

ההצהרה הזאת לא הגיעה סתם. כבר שנה שניה ברציפות שאיסלנד לא מעפילה לגמר האירוויזיון. בשנה שעברה הייתה זו הזמרת דיליה (Dilja), שייצגה את המדינה עם השיר "Power" (בעברית: "כוח"). היא סיימה במקום ה-11 בחצי הגמר השני בשנה שעברה. הפעם, הייתה זו הרה ביורק (Hera Björk), עם השיר "Scared Of Heights" (בעברית: "מפחדת מגבהים"), שסיימה במקום האחרון בחצי הגמר הראשון, עם 3 נקודות בלבד.

בין השינויים האפשריים שפרייר מציע, הוא שינוי ב"Super Final", החלק האחרון של גמר הקדם, בו שני השירים שהגיעו למקומות הראשונות מתחרים ביניהם והקהל בלבד הוא זה שמצביע בין שני הישירים האלו. לא ברור לאיזה שינויים הוא מכוון, אם ביטול הסופר פיינל או הוספת הצבעת שופטים או כיוונים אחרים, אנחנו נחכה לעדכונים.
איסלנד באירוויזיון 2024

הרה ביורק (Hera Björk) ייצגה את איסלנד באירוויזיון 2024 עם השיר "Scared Of Heights" (בעברית: "מפחדת מגבהים"). ביורק הגיע למקום 15 ואחרון בחצי הגמר עם 3 נקודות בלבד ולכן לא העפילה לגמר. זו השנה השנייה ברציפות בה איסלנד לא מעפילה לגמר הגדול.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-37 של איסלנד באירוויזיון. איסלנד הצטרפה לתחרות ב-1986 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1999 ובאירוויזיון 2009 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!