ראש המשלחת הלוקסמבורגית לאירוויזיון מאשר את השתתפותה של לוקסמבורג באירוויזיון 2025. ההכנות כבר "בתהליך".

לוקסמבורג זכתה להצלחה רבה בתחרות האירוויזיון בעיקר בשנות ה-60 וה-70. היא מחזיקה ב-5 זכיות ורזומה נרחב בתחרות, אך יחד עם זאת פרשה מהתחרות בשנת 1993 לאחר רצף של כשלונות. בשנה האחרונה, לוקסמבורג החליטה לחזור לתחרות אחרי היעדרות של 31 שנים, ובעקבות ההצלחה הגדולה השנה, החליטה להמשיך לשנה נוספת בתחרות – כך אישר ראש המשלחת דיוויד גלוזנר (David Gloesener).

 

גלונזר הצהיר בנוסף כי ההשתתפות בתחרות הבאה במאי 2025 נמצאת כבר "בתהליך" וכי דיונים לגבי התחרות יתקיימו בשבועות הקרובים. ראש המשלחת הוסיף: "אנחנו מתכוננים ומחפשים את המועמד הבא שייסע לשוויץ!"

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

"Fighter" (בעברית: "לוחם") הוא שם השיר שבוצע ע"י טלי (Tali), אשר נבחרה לייצג את לוקסמבורג לאחר שזכתה בקדם האירוויזיון המקומי. לוקסמבורג עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום החמישי בחצי הגמר הראשון עם 117 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-13 עם 103 נקודות.

מקור: lessentiel.lu

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-39 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס. בשנת 2024 חזרה לוקסמבורג לתחרות לאחר היעדרות של 31 שנים. 
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!