מישה מולק, אישיות סלובנית בכירה ברשת הטלוויזיה הסלובנית, טוענת בראיון: "איגוד השידור האירופי טעה כשאפשר לישראל להתמודד באירוויזיון". 

מישה מולק (Miša Molk), מפיקה, עורכת ומנחת טלוויזיה שעובדת במשך שנים רבות עם המשלחת הסלובנית לאירוויזיון, הייתה בעבר חברה בקבוצת המיקוד של האירוויזיון (Reference Group) בין השנים 2001-2009, יוצאת כעת בהצהרה שערורייתית לפיה "איגוד השידור האירופי טעה כשאפשר לישראל להתמודד באירוויזיון".
בתכנית הטלוויזיה "Odmevi" המשודרת ברשת הטלוויזיה הסלובנית RTVSLO, מישה מולק נשאלה על ידי מנחה התכנית איגור ברגנט (Igor Bergant) האם אנחנו עדים לתחילת הסוף של תחרות האירוויזיון. מולק ענתה: "אני חושבת שאנחנו קרובים. הונאה באמצעות בידור ותענגות זה סוג של מרמה וזה מאוד מטעה. זה משפיל גם למי שאין לו לחם, שאין לו קורת גג, שאין לו מים, שאין לו חיים. מסיבה זו, אני חושבת שהדברים מחייבים שינוי ושההאדרה הזו של פשעי מלחמה באמצעות מוזיקה היא מבישה".

חברת קבוצת המיקוד לשעבר, שהייתה בין מקבלי ההחלטות בנוגע לעתידה וחוקיה של תחרות האירוויזיון בשנים 2001-2009, מזהירה שהרצון להתמודד בתחרות האירוויזיון ולהשתתף במופע המוזיקלי הגדול עשוי להשכיח במהרה את מה שהתרחש השנה בתחרות האירוויזיון. בצל החשש שהמלחמה בין ישראל לחמאס תגלוש גם לשנת 2025, מולק מביעה את חששה מכך שאותן טעויות יעשו גם לקראת תחרות הבאה.
האישיות הסלובנית הצהירה בעבר שהמדיניות ה"א-פוליטית" של איגוד השידור האירופי, שעורך את התחרות, כמו האיסור על דגלים פלסטיניים או אזהרות למשתתפים שונים בעלי דעה פוליטית, לא פותרת את הבעיה העיקרית, בזמן שהדחתה של ישראל מתחרות האירוויזיון הייתה פותרת את כל הבעיות.

בראיון אמרה: "היו הרבה מאוד איסורים, אך האיסור הנחוץ ביותר לא התקבל: שישראל לא תשתתף או שהאירוע עצמו יתבטל השנה. אז היו הרבה אפשרויות. ה-EBU ניסה מאוד למנוע עימותים, התנגדויות, אבל…ההחלטות שהתקבלו יצרו יותר עימותים".
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שביצעה  עדן גולן, בגמר אירוויזיון 2024. הזמרת הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות, וזאת לאחר שקהל הצופים העניק לזמרת הישראלית את המקום השני ואילו צוות השופטים דירג אותה במקום ה-12. זו השנה השנייה ברציפות שישראל דורגה בטופ 5.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!