עדן גולן, נציגת ישראל באירוויזיון 2024, זכתה לשוחח עם נשיא המדינה שהודה לזמרת על ההישג העצום. עם נחיתתה בישראל, זכתה גולן לתשואות רבות ואף נאמה נאום קצר לנוכחים במקום. צפו בסרטון.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, שוחח לפנות בוקר עם נציגת ישראל לאירוויזיון 2024, עדן גולן, בזמן שהייתה בדרכה חזרה הביתה בטיסת אל על LY142 ממאלמו לישראל. הנשיא שיבח ובירך את עדן ואת כלל חברי המשלחת על ההישג בזמן שהם שהו בגובה 30,000 רגל באמצעות תא הטייסים. הנשיא הודה לעדן על שייצגה את מדינת ישראל בכבוד ברחבי העולם והביאה למדינתנו את המקום החמישי באירוויזיון.
"עדן היקרה, אני רוצה להגיד לך תודה בשם כל עם ישראל. הייתה לך הופעה כל כך מרגשת". אמר הנשיא שהתעקש על השתתפותה של ישראל באירוויזיון, והוסיף: "התרגשנו מאוד כשראינו אותך גם בחצי הגמר וגם אתמול. הבאת לנו הרבה מאוד כבוד, הרבה אומץ ועמדת בגאווה מול כל שונאי ישראל וכל מיני תוקפים ואנטישמים. זו הייתה משימה לאומית לא פשוטה ואני אומר לך המון המון תודה".

"מה שהיה מרשים זה החוסן הנפשי שלך. עמדת מול קריאות בוז והראית חוסן נפשי בלתי רגיל. אני רוצה להגיד לך שאנחנו ממש מצדיעים לך, מעומק הלב, כל הכבוד לך. זו הזדמנות להגיד תודה לתאגיד השידור שעשה עבודה יוצאת מן הכלל, להנהלה שלו ולצוות שלו, לכל אורך התהליך. לסיום, אני רוצה להגיד שמאוד ריגשת אותי, שהקדשת את השיר לחטופות ולחטופים שאנחנו מתפללים שיחזרו במהרה הביתה."

עדן הודתה לנשיא ואמרה: "תודה רבה, תודה על הזכות. הזכות לייצג את המדינה שלנו בזמן כזה מטורף. תודה על כל העבודה שעשית, ועל כל העזרה כדי שזה יקרה, אני מאוד מאוד מעריכה את זה, זה לא מובן מאליו. זה דבר שאני בחיים לא אשכח".
לאחר נחיתת המטיסה המיוחדת של אל על, עדן גולן והמשלחת הישראלית לאירוויזיון 2024, התקבלו בהמון אהבה בנמל התעופה בן-גוריון. כאן, בשיתוף חברת אל על ובהשתתפות חברי הנהלת התאגיד ועשרות עיתונאים, קיבלו את המשלחת הישראלית במחיאות כפיים וזרי פרחים. עדן, הרקדניות והרקדנים וכל יתר חברי המשלחת זכו לשבחים וברכות חמות על הכבוד הרב שהביאו לישראל על אף הקשיים הרבים, הדרמות, ההפגנות, והבוז שספגו על הבמה ומחוצה לה במהלך השהייה בעיר המארחת. במקום נערך טקס קבלת פנים שערך תאגיד השידור הישראלי.

עדן גולן אמרה מיד עם הירידה מהמטוס:
"תודה לכל המדינה שעמדה מאחורי. הרגשתי את האהבה, אתם לא מבינים כמה זה עזר לי וכמה כוחות זה נתן לי. זה שאני ייצגתי את המדינה זה הקול שלנו ושל כל מי שצריך להחזיר הביתה עכשיו. היום יום מיוחד ועצוב ואנחנו זוכרים את כל הנשמות שהלכו".

גולן יוכפז, מנכ"ל כאן, אמר:
"עדן גולן עשויה מחומרים שאנחנו לא מכירים. עדן, הרקדנים וכל צוות המשלחת הצליחו להביא את קולה של ישראל על הבימה הגדולה בעולם בתקופה המורכבת הזו, למרות כל הניסיונות להשתיק אותנו. מבחינתנו – עדן, היוצרים וחברי המשלחת – ניצחתם בתחרות."

מנכ״לית אל על, דינה בן טל גננסיה:
"עדן מדהימה שכמוך ההופעה שנתת אתמול והאופן שבו ייצגת את מדינת ישראל לעיני עשרות מיליוני צופים ברחבי העולם, מילאה את כולנו בגאווה גדולה. במיוחד בתקופה כזו בשעה שאנו מתמודדים עם מציאות מורכבת ומאתגרת – גאוותנו בדגל המדינה מקבלת משנה תוקף ועבורנו כחברה שנושאת את הדגל על זנב מטוסיה על אחת כמה וכמה. עדן וכל חברי המשלחת, שמחנו להטיס אתכם לתחרות וכעת בחזרה הביתה – בשבילנו אתם תמיד מקום ראשון!"
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" (בעברית: "הוריקן") הוא שם השיר שביצעה  עדן גולן, בגמר אירוויזיון 2024. הזמרת הגיעה למקום החמישי עם 375 נקודות, וזאת לאחר שקהל הצופים העניק לזמרת הישראלית את המקום השני ואילו צוות השופטים דירג אותה במקום ה-12. זו השנה השנייה ברציפות שישראל דורגה בטופ 5.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!