במהלך היממה האחרונה ניהל איגוד השידור האירופי "שיחות משבר" מול מספר מדינות משתתפות, כך לפי דיווחים שעולים משיחות סגורות. בין הדיונים שהתנהלו היה הדיון בדבר השתתפותה של הולנד שבסופו של דבר הודחה מהתחרות.

הדחת הולנד מאירוויזיון 2024 ממשיכה לעורר רעש רב ברחבי אירופה וגם כאן במאלמו, העיר המארחת. מרגע שהתחילה הידיעה על התקרית האלימה בה היה מעורב יוסט קליין (Joost Klien), ניהל איגוד השידור האירופי מספר שיחות מול המשלחת ההולנדית ובהמשך גם מול המנהל הכללי של רשת הטלוויזיה ההולנדית AVROTROS.

פסילתה של הולנד, שעות בודדות לפני הגמר הגדול, התקבלה בזעם רב מצד המשלחת ההולנדית. רשת הטלוויזיה השוודית SVT מדווחת כי גם כעת מתקיימות שיחות מול הטלוויזיה ההולנדית על מנת למצוא פתרונות למצב השברירי. הולנד כבר לא תשתתף בתחרות השנה, אך השיחות חשובות על מנת לראות כיצד תתנהל תקשורת בין ה-EBU לבין הטלוויזיה ההולנדית לשנים הבאים. הולנד מצידה יכולה להגיב בצעד קיצוני ולהודיע כי היא לא תחזור לתחרות בשנה הבאה, אך בשלב זה לא נמסרה הודעה בנושא.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
מי שעוד דיווח בנושא היה העיתון הנורווגי VG, אשר טוען כי הולנד היא לא המדינה היחידה אשר ניהלה או מנהלת שיחות מול ה-EBU. העיתון ציטט מקורות שקובעים כי ארבע מדינות איימו לפרוש מהאירוויזיון בשישי בערב, יום לפני הגמר – אירלנד, בריטניה, פורטוגל ושוויץ. השיחות נמשכו אל תוך הלילה ובסופו של דבר המדינות נסוגו מהאיומים.

לאחר התקרית של המשלחת הישראלית שנערכה בשעות הצהריים מול המשלחת האירית, נמסר כי ה-EBU מנהל שיחות נוספות מול אירלנד. בעקבות התקרית, נציג.ת אירלנד לאירוויזיון, במבי ת'אג (Bambie Thug), לא התייצבה למצעד הדגלים ולחזרה הגנרלית השלישית שהתקיימה בשעות הצהריים. מי שעוד לא התייצב למצעד הדגלים הייתה נציגת יוון מרינה סאטי (Marina Satti) ונציג.ת שוויץ נמו (Nemo), אם זאת השניים כן התייצבו לחזרה הגנרלית.

שעות ספורות לפני גמר האירוויזיון, המסתמן כנפיץ והרגיש בתולדות התחרות, נראה שהדרמות בעיר המארחת לא מפסיקות להתרחש.

מקור: SVT.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!